Українські військові опановують техніку бою в місті

Звільнили Краматорськ, Слов’янськ, Павлополь тощо, працюють над тим, аби додати до цього списку решту нині окупованих міст Донбасу, як стало відомо Вісті Ньюс. Розвідка та піхота Збройних сил України відпрацьовує техніку роботи в захоплених містах. Українські інструктори, що пройшли курси НАТО, готують контрактників і резервістів за міжнародною програмою ORBITAL. Військові не тільки відпрацьовують штурмові дії, а й вчать психологію. Без цього неможливо при веденні боїв у населених пунктах. Адже задача українського військового – зберегти життя співгромадян.

Штурм. Справа чисто, слева чисто. Вижу комнату. Дверь держу. Штурм.

Це імітація штурму квартири. Група військових має “зачистити” захоплене приміщення та зберегти життя цивільних. Тому дії кожного в бойовій одиниці мають бути злагоджені краще за механізм годинника.

Інструктор з програми “ORBITAL”:
Розуміти, загроза є, загрози немає. І представляють люди загрозу або не представляють. Для того, щоб вони розуміли це і поражали ціль або не поразив ціль і зберіг життя цивільній особі.

Бій в умовах міста – це одне з найскладніших завдань для військових. Цього українську розвідку та піхоту нині навчають за стандартами НАТО.

Володимир Кокорєв, командир 92-ї окремої механізованої бригади:

Навчили 40 інструкторів із військової частини. Заняття проводилися під керівництвом інструкторів Великобританії та Канади. Інструктори з Великобританії дуже задоволені, звернули увагу на те, що військовослужбовці Збройних сил України даний курс пройшли за 2 тижні, а деякі підрозділи інших країн, у них цей курс займав від 4 до 5 тижнів.

На прикладі однієї цієї покинутої будівлі військові можуть до автоматизму довести звільнення полонених із квартири чи цілого будинку, роботу в підвалах, на поверсі або горищі. Також система ORBITAL включає в себе бій у населеному пункті, розвідку та спостереження, зачистку житлових кварталів, розмінування. Сертифіковані інструктори наголошують, саме цих знань у ЗСУ не вистачало.

Інструктор з програми “ORBITAL”:
 У нас мало уваги приділялося злагодженості підрозділів, окремих груп людей для ведення бою в місті. Тому це дуже добре, що на даний час працюють і військовослужбовці, які за контрактом, і військовослужбовці, які призвані з оперативного резерву.

Ці тренування наразі проходять у 92-ї Окремій механізованій бригаді. Вони тільки частина вогняних і тактичних навчань, які зібрали і контрактників, і резерв. Тож спеціалізовані військові навички отримають і діючі бійці, і запас.
Олег Хомутський, резервіст:

Після початку курсу “Орбітал“, це в нас вже четвертий день, і скажемо так – дуже багато нового. Робота в команді, підтримка, психологічна витримка. І те, як ми це робимо, те, як нас вчать показує, що ми зробили дуже велетенський і якісний крок вперед.

Іван Ракич, резервіст:

Група військовослужбовців, відпрацьовуючи звільнення окремої кімнати, окремого поверху, окремого будинку, своєю роботою показує готовність захищати український народ.

Резервісти відновлюватимуть загальні бойові навички протягом місяця. Діючі бійці бригади на планових стрільбах працюватимуть до кінця лютого.

Залишити відповідь