Українські паралімпійці виграли на Паралімпіаді 22 медалі

З Пхьончхана спортсмени везуть 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових нагород, як з’ясували Вісті Ньюс. Сьоме золото завоювали в останній день змагань, і свій внесок у нього зробили разом одразу 4 паралімпійці: Юлія Батенкова-Бауман, Оксана Шишкова, Людмила Ляшенко та Юрій Уткін. Своїм виступом у змішаній естафеті 4 по 2,5 км вони завоювали першу сходинку. Співвітчизники готуються зустрічати переможців і призерів, вже у вівторок 20-го березня. В аеропорту Бориспіль пройде урочиста церемонія.

Ось так фінішували паралімпійці в змішаній естафеті, і так збірна України збагатіла на чергове, сьоме золото.

Українці подолали дистанцію за 24 хвилини та 31,9 секунди. У підсумку за всі дні змагань у команди 22 медалі.
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації:
Із 9 регіонів були спортсмени представлені, і наші спортсмени виступали у 3 видах спорту: це парасноуборд, біатлон і лижні гонки. Команда України посіла 6 загально командне місце за результатами виступів.

Перше золото за спортивну кар’єру в Пхьончхані виграли: Людмила Ляшенко, Юрій Уткін і Максим Яровий. А харків’янка Оксана Шишкова везе додому цілий оберемок нагород і рекорд.

Дмитро Малафій, керівник обласного центру «Інваспорт»:

Наш лидер, рекордсмен по медалям, которая выиграла на этой Олимпиаде 2 золотые, 3 серебряные и 1 бронзовую медаль.

Відзначимо, харківські паралімпійці завоювали більше половини нагород усієї збірної. А регіон представляли 5 спортсменів із 23.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації:
Нам дуже приємно, що з 22 медалей і 12 медалей отримали паралімпійці Харківської області.

Цікаво, що двоє золотих медалістів Пхьончхана вчилися в одній школі в Харкові. І зараз в Інтернаті № 12 для дітей із вадами зору на стенді спортивної слави й Оксана Шишкова, і Юрій Уткін.

Ігор Сінько, вчитель фізичного виховання Оксани Шишкової та Юрія Уткіна:

Одноклассники были — да.Она вообще была спортивная, любой вид спорта: волейбол. Они все время тренировались, в форме приходили, все время. Не заставлял их.

Після шкільного спортзалу Оксана та Юрій тренувалися на стадіоні «ХТЗ». Тут входили в серйозне спортивне життя, хоча і пробували свої сили на початку в легкій атлетиці. Тільки потім обоє пішли в зимовий спорт. Зараз у манежі активно готуються до змагань літні інваспортсмени.

Микола Манжес, тренер:

Зимние виды спорта начали развиваться немножко позже, но опять же представители 12 Интерната, на базе «ХТЗ», где мы сейчас находимся на манеже, они занимались общей физической подготовкой вначале, но потом появилась возможность учавствовать в сборах в тех странах, где больше снега.

І поки переможці ще тільки повертаються в Україну в області вже піднімають питання майбутніх тренувань. У Харківському «Інваспорті» впевнені, потенціал у регіону є, потрібна база. Зараз основна локація для тренувань «зимників» знаходиться у Львівській області.

Дмитро Малафій, керівник обласного центру «Інваспорт»:

Фінансування у нас іде в повному обсязі, усього нам достатньо, але, на жаль, для більш якісної підготовки немає у нас сучасної бази спортивної, на якій могли б тренуватися не тільки спортсмени з зимних видів спорту, а й з літніх видів спорту. Хотілося б мати цю базу. Ще з основних таких проблем — це є відсутність свого спеціалізованого транспорту.

Паралімпійців у Києві вітатимуть вже 20-го березня, вдома на них чекає не тільки тепла зустріч із квітами, а й грошові винагороди. Їх спортсменам призначили як на рівні держави, так і області.

Віталій Кириленко, начальник Управління у справах молоді та спорту ХОДА:

Есть документ, розпорядження голови Харківської облдержадміністрації, де за 1-ше місце винагорода до 100 тис. грн, 2-ге місце — до 70 тис. грн, 3-тє — місце до 50 тис. грн.

Загальна сума, яку вибороли харківські спортсмени у Паралімпіаді в Південній Кореї склала мільйон і 290 тис. грн.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100