Україна закрила кордон для іноземців – як тепер працюють пункти пропуску Харківщини?

На 3 тижні Україна закрита для більшості іноземців. Карантин змусив обмежити в’їзд і виїзд через кордони. З опівночі неділі більшість пунктів пропуску закриті повністю, деякі ж працюють лиш частково. Ще в понеділок кордон можна було перетнути рейсовим автобусом, а вже з 17 березня – авіа-, залізничне та пасажирське сполучення будуть закриті.

У понеділок тільки в Харківській області на кордоні закрили 7 пунктів пропуску. Решта – Плетенівка, Чугунівка та Гоптівка – працюють в обмеженому режимі. Серед останніх Гоптівка. Щодня через неї на в’їзд і виїзд прямували близько 6 тисяч людей. Карантин же скоротить цю цифру в кілька разів.

Анна Черненко, кореспондент:
Піше сполучення на Гоптівці закрите з опівночі. Ось цим коридором люди зазвичай проминали з Росії до України. Зараз люди чекають на зупинці автобус, щоб все ж таки в’їхати до України.

Для багатьох українців таке обмеження перетину стало несподіванкою. Подорожувальникам доводиться ловити попутки.

Олена, громадянка України:
Россия нормально пускает, а Украина нет. Думала, пеший будет открыт, но….

Cвітлана, громадянка України:
Я буду на автобусе возвращаться. Все. Часто езжу, тут мама у меня больная, а там дети и внуки

А от іноземцям же взагалі закрили в’їзд. Тільки за ранок тут не впустили 15 людей. Для українки Ніни Калганової це стало форс-мажором – лишилася між Україною та Росією з 8-річною онукою.

Ніна Калганова, не змогла ввезти в Україну онуку:
– Нас сняли с автобуса.
– Вы гражданка России?
– Я гражданка Украины. Моя внучка – гражданка России. Я специально поехала, чтобы забрать ее на каникулы. До всех этих событий я хотела перевести ее через границу. Но мы не успели!

Від 17 березня карантинні заходи стануть ще жорсткіше: заборонять в’їзд і виїзд і для автобусів. Ті, хто повертається з РФ, говорять там їх теж попереджають, що їх квитки на останні автобуси. Більше того обмеження торкнеться всіх видів транспорту. Виключення – легковики.

Максим Бояр, помічник начальника Харківського прикордонного загону:
3 17 березня з опівночі всі пункти пропуску та пункти контролю для залізничного та повітряного сполучення припиняють міжнародні пасажирські перевезення. На ділянці відповідальності Харківського прикордонного загону залишається працювати пункти пропуску для автомобільного сполучення Плетенівка, Чугунівка та Гоптівка. Проте автобуси, які здійснюють міжнародні автобусні перевезення перетинать кордон не будуть. Громадяни України зможуть перетнути кордон тільки на легкових транспортних засобах

Як і раніше проїхати до України зможуть люди з правом на постійне чи тамчасове проживання, діти чи ті, хто в шлюбі з громадянами України, працівники консульств і представники міжнародних місій.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.