Україна вшанувала сторіччя бою під Крутами

Україна вшанувала сторіччя бою під Крутами. “400”. Ця цифра назавжди врізалася в національну пам’ять і історію,як стало відомо Вісті Ньюс. Адже саме така кількість студентів та бійців вільного козацтва протягом 6 годин захищала честь і гідність країни у бою з чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова. Ціною власного життя юнаки зупинили переважаючого у кількості ворога. Адже серед сотні загиблих 40 – саме студенти. Як пам’ять молодих героїв вшанували у різних містах країни дізналися наші журналісти.

Чернігівська область станція Крути. Саме тут, сто років тому відбулася визначна для історії України подія – битва, в результаті якої уклали Брест-Литовський мирний договір. завдяки йому вперше визнали УНР. І саме сюди з Києва 28 січня відправився “Потяг єднання”. У символічній подорожі вихованці різних навчальних закладів військово-спортивного профілю. Кожен із присутніх знає про подвиг своїх ровесників сторічної давнини

Олексій Онопрійча, кадет Сумського кадетського корпусу:
Бо в наш час такі ж самі події відбуваються: на сході агресор і я також буду боротися проти нього так як ці хлопці.

Пам’ять про загиблих студентів вшанували тут хвилиною мовчання, покладенням квітів до пам’ятника та військовим салютом

А ось у Харківському національному університеті внутрішніх справ згадали про бій, буквально примірявши на себе ролі крутчан, у ВИШі провели реконструкцію битви.

Дмитро Швець, 1-ший проректор ХНУВС:
Ми всі знаємо про той бій, який відбувався під Крутами, коли студенти, незважаючи на те, що в рази їх було менше ніж більшовиків, їх нараховувалося понад 5 000 змогли дати гідний бій і захистити звичайно на деякий час, але захистити, ціною звичайно свого життя незалежність нашої держави.

Особливим цей день був і у Київському Військовому інституті телекомунікації та інформації. Адже саме у стінах цього ВИШу навчалися студенти, які сто років тому взялися за зброю, аби відстояти незалежність свого народу.

Петро Порошенко, Президент України:
Ті, хто відгукнувся на цей заклик і записався, добровольці пройшли короткий вишкіл молодого бійця саме тут, у ваших стінах. Ще раніше, в листопаді 1917 року за наказом Генерального секретаря з військових справ Симона Петлюри, тут була створена перша українська військова юнацька школа.

У пам’ять про героїв битви під Крутами Військовий інститут телекомунікації та інформації тепер носитиме їхнє ім’я.
А ось у Львові ранок 29 січня почався з маршу на честь сторіччя з дня битви.

У столиці пам’ять про героїв вшановували напередодні. На вокзалі військові виконали пісню про битву під Крутами. Частиною хору стали представники майже всіх силових структур міста та Академічний ансамбль Нацгвардії.

Ввечері ж 29 січня у багатьох містах країни відбудеться смолоскипна хода.

Залишити відповідь