Учасники Канн, Берлінале та Оскара: Kharkiv MeetDocs-2018 оголосив програму

Другий міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs оголосив програму: 18 повнометражних документальних і художніх фільмів, у тому числі — учасники Берлінале, володарі Пальмової гілки Каннського кінофестивалю, претендент на майбутній «Оскар» та інші фільми України, Німеччини, США, Ізраїлю, Росії, Польщі, Великої Британії: 4 – харківських та 8 українських прем’єр.

Окремим блоком відбудуться покази другого фестивалю короткометражного незалежного українського кіно «Бардак» — 36 картин із Києва, Харкова, Львова та інших міст. Крім того, у рамках Kharkiv MeetDocs пройдуть майстер-класи, круглі столи, ретроспектива Фелікса Соболєва та пітчинг проектів, найкращий з яких, за рішенням журі, отримає професійну камеру Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K.

Фестиваль стартує в середу 24 жовтня о 18:00 у Fabrika.space фільмом-відкриттям — українською фестивальною прем’єрою, новою картиною відомого документаліста, учасника й лауреата багатьох фестивалів Сергія Лозниці «День перемоги». Її вперше показали на Берлінале-2018, де фільм зібрав безліч позитивних відгуків європейських критиків і став приводом для роздратованих повідомлень у російських ЗМІ. У «Дні перемоги» Лозниця показує різношерсту публіку, яка збирається в берлінському Трептов-парку на 9 травня: радянських емігрантів, російських громадян у відрядженні та байкерів з «Нічних вовків». Як завжди, режисер не робить ніяких

висновків, просто фіксуючи те, що відбувається. Комусь побачене видасться зворушливим, а комусь — смішним і жалюгідним, вважають критики. Побачити картину на відкритті зможуть лише власники запрошень, а на показ у суботу 27 жовтня о 18:00 у «IMAX Планета Кіно» можна купити квиток.

У 2018 році Kharkiv MeetDocs, який проводять Громадська організація Media Frontline e.V. за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt), змінив формат — у новій секції Meet Non-Docs глядачі можуть побачити і художні фільми.

Ми з самого початку розуміли, що все найцікавіше та найважливіше про Україну, особливо про східні області, робиться в документальному жанрі. Але за останній рік з’явилися надзвичайно цікаві художні роботи, тому ми вирішили не обмежувати ні себе, ні глядача, та створили нову секцію Non-Docs — не-документальних фільмів, — пояснює директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм. — Крім того, таким чином у нас є можливість показати один з найкращих європейських фільмів цього року — «Холодну війну» Павела Павліковського.

Новий фільм польського режисера обіцяє стати одним з найцікавіших показів фестивалю. У своєму попередньому фільмі «Іда» Павліковський занурював глядача в зворушливе чорно-біле минуле, та й у цьому продовжує традицію — головні герої романтичної картини зустрічаються після війни та продовжують стикатися протягом довгих років у різних місцях по всій Європі. Фірмовий стиль режисера, талановита гра акторів, незвичний антураж не залишили вибору Каннському журі — фільм отримав Пальмову гілку за найкращу режисуру. А трохи пізніше — був висунутий від Польщі на участь у майбутньому «Оскарі» в номінації «кращий фільм іноземною мовою». «Іда» в цій номінації виграла зовсім недавно, в 2015 році, тому другу перемогу Павліковському ніхто не береться пророкувати. Проте, до шорт-листа картина цілком може потрапити. Показ на фестивалі в неділю 28 жовтня о 16:00 в «IMAX Планета Кіно» стане харківською прем’єрою «Холодної війни».

Ще одним художнім фільмом стане «Донбас» вже згаданого Сергія Лозниці. У цьому фільмі продуктивний режисер розповідає реальні історії з окупованих територій, зіграні акторами. Матеріали для роликів Лозниця знаходив на YouTube та вправно переводив їх у художню форму. Прем’єра картини відбулася на міжнародному Каннському кінофестивалі в програмі «Особливий погляд», і за цю роботу автор отримав приз програми «найкращому режисерові». Побачити «Донбас» у Харкові можна в п’ятницю 26 жовтня о 21:00 у «IMAX Планета Кіно».

Також важливою подією стане показ документального фільму «Міф», який зняли Леонід Кантер та Іван Ясній. Картина розповідає про українського оперного співака Василя Сліпака, який працював у Паризькій національній опері та пішов добровольцем в АТО, де й загинув у бою. Фільм знімався на Сході України, у Львові, Києві, Парижі, в тому числі — на позиціях батальйону, де служив «Міф». З екрану про Сліпака розповідають друзі, рідні, колеги й товариші по службі. Покажуть «Міф» у суботу 27 жовтня о 18:00 в «IMAX Планета Кіно». Ще однією картиною про війну на Донбасі та її наслідки стала «Ампутація» Лідії Стародубцевої та Ігоря Померанцева. Фільм присвячений бійцям, які втратили на війні кінцівки. При цьому в картині знайшлося місце для поезії, живопису та роздумів про прекрасне. Для харків’ян цей фільм особливо цікавий: Лідія Стародубцева — відома в місті журналістка, історикиня культури, докторка філософських наук. Вона завідує кафедрою медіакомунікацій у ХНУ імені Каразіна, тож її випускники сьогодні самі знімають документальне кіно.

Також у програмі — німецький міні-серіал Фелікса Крігсхайма, Джеррі Ротвелла та Стефано Строккі «1968mm» про події 1968 року по всьому світові, американське дослідження жадоби володіння статусними речами в стрічці Лорена Гріна «Покоління Багатство», вивчення китайських таборів, де примусово лікують залежність від інтернету в американсько-ізраїльському проекті Хілли Медалії та Шоши Шлам «Веб-наркомани».

Фільмом закриття Kharkiv MeetDocs буде «Веаюфром» Дмитра Лавриненка. За словами організаторів, фільм харківського режисера про героя-харків’янина складе достойну конкуренцію найсильнішим прем’єрам цього року у боротьбі за симпатії глядачів. У програмі фестивалю — ще багато українських і зарубіжних картин, ретроспектива Фелікса Соболєва та Сергія Буковського, лекції та майстер-класи та анонсований раніше пітчинг кінопроектів.

Фестиваль пройде 24-28 жовтня в «IMAX Планета Кіно» і «Fabrika.Space». Докладну програму можна вивчити на сайті кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Купити квитки на покази в «IMAX Планета Кіно» можна з 20 жовтня на сайті кінотеатру. Умови входу на кожен з майстер-класів можна дізнатися на його сторінці на сайті фестивалю, в розділі MeetFilmIndustry.

Організатори фестивалю:

 • Громадська організація Media Frontline e.V.
 • За підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt)

Партнери фестивалю:

 • IMAX Планета Кіно
 • PR-аґенція «Bagels & Letters»

Ресурси фестивалю:

Детальніше про фестиваль розповість PR-директорка фестивалю Тетяна Ландесман +380 63 22 22 583, tetyana.landesman@gmail.com.

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival  

24 – 28 жовтня 2018 

Про Фестиваль

Другий міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs проходить 24-28 жовтня 2018 року у Харкові. В програмі — 21 повнометражний документальний фільм, серед яких учасники Берлінського кінофестивалю, володарі нагород Каннського кінофестивалю, претенденти на майбутнюt премію “Оскар” й інші картини з України, Німеччини, Ізраілю, США, Польщі, Великобританії. Загалом це 1 українська фестивальна прем’єра, 7 українських національних прем’єр та 4 харківські прем’єри. Також в рамках фестивалю можна подивитися 36 короткометражних фільми фестивалю “Бардак” та прийняти участь у 8 заходах індустріальної секції.

Основні локації фестивалю:

 • Space (вул. Благовіщенська, 1, біля Свято-Благовіщенського собору)

Вхід вільний, окрім церемоній відкриття та закриття фестивалю

 • Планета кіно (ТРЦ “Французький Бульвар”, вулиця Академіка Павлова, 44Б)

Вхід – 60 гривень. Квитки можна придбати в касах кінотеатру або на сайті в розділі Харків / Афіша planetakino.ua/kharkov/showtimes/

 • Харківська державна академія культури (Бурсацький узвіз, 4). Вхід – вільний
 • Харківський національний економічний університет ім.С.Кузнеця (пр. Науки, 9А). Вхід – вільний.

Фестиваль поділено на секції:

 • Meet Docs та Meet Non-Docs

українські та іноземні фільми — документальні та художні

відбувається 24-28 жовтня у Fabrika.Space та IMAX. Планета кіно 

 • MeetFilmIndustry

майстер-класи, лекції, воркшопи — відбувається 25-28 жовтня у Fabrika.Space

 • MeetRetrospektive

покази класичних фільмів минулих років відомих авторів:

Фелікс Соболєв (два фільми з лекцією)

Сергій Буковський (показ фільму та розмова з режисером)

відбувається 25 та 27 жовтня у Fabrika.Space

Також в 2018 році на Kharkiv MeetDocs пройдуть одразу два конкурси:

Пітчінг

конкурс 12 кінопроектів, з яких журі оберуть найкращий

відбувається 28 жовтня у Fabrika.Space

 

Бардак

другий фестиваль короткометражного незалежного українського кіно

36 фільмів, найкращий обирають глядачі

відбувається 25-27 жовтня у Fabrika.Space

 

Программа:

 

24 жовтня, середа

Fabrika.Space, Сіра зала. Вхід за запрошеннями

18:00 Церемонія відкриття

19:00 – 20:45 Фільм-відкриття «День перемоги»

 

25 жовтня, четвер

Fabrika.Space, 2 поверх, Зелена зала, вхід вільний

11:00-12:00 MeetIndustry. Майстер-клас «Моушен-дізайн в документальному кіно» (від Вікторія Глуховецька та Олексій Кириченко)

 

Fabrika.Space, 0 поверх, Червона зала, вхід вільний

12:00-14:00 MeetIndustry. Майстер клас «Внутрішній фільм – побудована реальність в документальному фільмі» (від: Зубін Сетна)

 

Fabrika.Space, 2 поверх, Зелена зала, вхід вільний

15:00 Ретроспектива Фелікса Соболєва. «Мова тварин», «Чи думають тварини?»

16:30 Лекція «Про культурну спадщину харківського кінематографу. Фелікс Соболєв» від: Валентин Марченко (Національна кінематика України)

 

Fabrika.Space, 0 поверх, Червона зала, вхід вільний

17:00-20:00 Бардак. Фестиваль незалежного короткометражного кіно. 1 модуль

 

IMAX. Планета кіно. Вхід: 60 грн.

17:00 «Ампутація». Фільм презентує режисер Лідія Стародубцева

19:00 «Як тебе звати»

20:30 «Веб-наркомани»

 

26 жовтня, п’ятниця

Fabrika.Space, 0 поверх, Червона зала, вхід вільний

12:00-13:30 MeetIndustry. «Case study. Як ми знімали соціальні ролики “Твій вибір” за 5 днів. Від ідеї до створення фільмів» від: студенти з Миколаїва представляють свої проекти

14:30-16:00 MeetIndustry. «Фестивальна стратегія для фільмів» від генеральної продюсеркі ОМКФ Юлії Сінкевич.

16:00-19:00 Бардак. Фестиваль незалежного короткометражного кіно. 2 модуль

 

Харківська державна академія культури, мала актова зала

14:30 Круглий стіл «Культурна і професійна ідентичність фахівців аудіовізуальної сфери Східної України» від модератор: Зоя Алфьорова

 

IMAX. Планета кіно. Вхід: 60 грн.

17:00 1968 mm. Фільм презентують режисер однієї з серій Фелікс Кригсхайм та редактор Зубін Сетна

18:00 «Співучасть». Фільм презентує режисер Олег Якушенков

21:00 «Донбас»

21:00 «Через те, що я такий». Фільм презентує режисер Нільс Бьокамп.

 

27 жовтня, субота

Fabrika.Space, 0 поверх, Червона зала, вхід вільний

10:00-13:00 MeetIndustry. Майстер-клас «Документальний театр “Вербаріум”. Показ кіноверсії спектаклю «Моя Миколаївка» та семінар про документальний театр в Україні» від Наталії Ворожбит та Георга Жено.

14:30 Ретроспектива. «Назви своє ім’я». Фільм презентує режисер Сергій Буковський.

16:00-19:00 Бардак. Фестиваль незалежного короткометражного кіно. 3 модуль.

 

Харківський національний економічний університет ім.С.Кузнеця, актова зала

14:00-17:00 Показ фільму «Пластиковий океан» та круглий стіл «Пластиковий світ. Глобальна проблема людства очами молоді региону»

 

IMAX. Планета кіно. Вхід: 60 грн.

17:30 «В промінях сонця»

18:00 «День Перемоги»

19:30 «2020. Безлюдна країна». Фільм презентують режисер Корней Грицюк та продюсер Анна Паленчук.

20:00 «Веаюфром». Фільм презентує режисер Діма Лавриненко.

 

28 жовтня, неділя

Fabrika.Space, 0 поверх, Червона зала, вхід вільний

10:00-12:00 Спецпоказ «Пескі. Лицарі неба.»

12:00-13:30 Спецпоказ «ТворчСхід. Культурні феномени східної України»

 

Fabrika.Space, Сіра зала, вхід вільний

15:00-17:15 Пітчинг кінопроектів

 

IMAX. Планета кіно. Вхід: 60 грн.

16:00 «Холодна війна»

17:00 «Покоління Багатство»

18:00 «Пластиковий океан»

 

Fabrika.Space, Сіра зала, Вхід за запрошеннями

18:00 Фільм-закриття «Міф»

20:00 Церемонія нагородження переможців пітчінгу й фестивалю «Бардак» 

Meet Docs 

День Перемоги

2018

Німеччина, Литва

94 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Сергій Лозниця

Прем’єра в Україні

Фільм-спостереження про людей, які регулярно святкують 9 травня в берлінському Трептов-парку, де встановлено меморіал на згадку про загиблих у Другій світовій війні. Кіно про роботу пам’яті і сприйняття історії, а також про зв’язки і розірванність у часі. У фокусі камери гордість, патріотизм, зацікавленність, бажання бути визнаним.

Вперше картина була показана на Берлінському кінофестивалі.

Сеанси:

24 жовтня, 18:00. Фабрика, Сіра зала (Фільм-відкриття, вхід тільки за запрошенням)

27 жовтня, 18:00. Планета кіно, зала 2

Міф

2018

Україна

63 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисери: Леонід Кантер, Іван Ясній

Це розповідь про життя Героя України Василя Сліпака, українського оперного співака, унікального контртенора і бас-баритона, який став добровольцем і був убитий під час збройного конфлікту на сході України. У фільмі показані дитячі роки Сліпака у Львові, переїзд до Франції, успішна 19-річна кар’єра оперного співака. Потім в його житті стався Євромайдан, демонстрації у Франції, волонтерський рух. Сліпак вирішив залишити оперну кар’єру і пішов добровольцем в АТО, де взяв собі позивний «Міф» як скорочення імені персонажа Мефістофель, якого він грав на сцені Паризької національної опери.

У широкий український прокат стрічка вийшла 8 лютого 2018.

Фільм знімали на Сході України, у Львові, Києві, Парижі, в тому числі на позиціях батальйону, де служив «Міф».

Сеанси:

27 жовтня, 20:00, Планета кіно 

Як тебе звати?

2017

Україна

48 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисери: Ірина Громозда, Світлана Залога

Харківська прем’єра

Фільм розповідає про три родини, які пережили війну: хтось встиг утекти від неї, хтось досі сумнівається, а комусь просто не дали часу на роздуми. Діти з “сірої зони”, коли їх запитуєш, звідки вони, відповідають: “Там, де танки”. Сидіти у підвалі, грати на замінованій землі, засинати під звуки вибухів – це для них і є життя. Вони не питають, чому. Просто чекають, коли все скінчиться.

Сеанси:

25 жовтня, 19.00, Планета кіно, зала 1 

Пластиковий океан

2016

Великобританія

102 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Крейг Лісон

Українська прем’єра

У пошуках білого кита, що постійно вислизає, журналіст Крейг Лісон натрапив на пластикове сміття в місці, де мав би бути недоторканий людиною океан. Крейг об’єднався з командою вчених і дослідників, щоб за чотири роки відвідати 20 місць по всьому світу і дізнатися тривожну правду про забруднення світового океану пластиком. Автор йде далі і пропонує кілька рішень, які можуть змінити ситуацію.

Сеанси:

27 жовтня, 14:00, ІНЖЕК, актова зала (показ і круглий стіл з учасниками громадської організації Circular Economy Hackathon, яка працює над концепцією «розумного» виробництва, споживання та зменшення кількості відходів, екоактивістами, старшокласниками, студентами та глядачами)

28 жовтня, 18:00, Планета кіно, зала 2

 

У променях сонця

2015

Росія

106 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Віталій Манський

Картина мала бути історією життя восьмирічної Зін Мі. Школярка готується до вступу в дитячу організацію в День Сонця (державне свято в честь дня народження Кім Ір Сена) – автор знімає дівчинку і її батьків вдома, в школі, на роботі. Фільм знімався за сприяння та під контролем північнокорейської влади, яка розраховувала на те, що в ньому буде представлено пропагандистський образ щасливої ​​корейської сім’ї. Проте режисер таємно знімав додатковий матеріал, через який влада КНДР намагалася протидіяти показам фільму не тільки у себе в країні, а й за кордоном.

Сеанси:

27 жовтня, 17:30, Планета кіно, зала 1

 

Веаюфром

2017

Україна

71 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Дмитро Лавриненко

Харківська прем’єра

Женя живе на дві країни – США та Україна. В Україні він працює двірником, а в США їздить щороку до мами, щоб не втратити «грінкард». Женя хоче одружитися, але поки не знає, з ким. Він записує своє життя на відео протягом шести років, і в цей час країна переживає безліч подій. Сам фільм схожий на систему дзеркал: герой знімає себе на одну камеру, автор спостерігає за ним крізь іншу.

Сеанси:

28 жовтня, 18:00, Фабрика, Сіра зала, третій поверх (показ фільму і бесіда з режисером Дмитром Лавриненко)

 

Співучасть

2017

Росія

99 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Олег Якушенков

Українська прем’єра

Фільм розповідає історію Анастасії, з якою режисер вперше зустрівся в 2003 році у виховній колонії для неповнолітніх, а потім знайшов її через десять років і провів ще кілька інтерв’ю. У них режисер відновлює хронологію головних подій в її біографії, багато з яких виявилися тяжчими за життя в колонії.

Сеанси:

26 жовтня, 18:00, Планета кіно, зала 2 (+ бесіда з Олегом Якушенковим).

 

Покоління Багатство

2018

США

106 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Лорен Грінфілд

Українська прем’єра

Почавши свою подорож в Лос-Анджелесі, автор подорожує США і світом – від Москви і Дубаю до Китаю, документуючи появу і поширення цінностей матеріалізму, одержимості знаменитостями і соціальним статусом. Герої картини розповідають про свої покупки дорогих будинків, машин, одягу, які затягли їх в боргові ями. Автор показує ритуали еліт, і як знаменитості формують наші споживчі звички. Фільм не про багатих, а про загальне бажання стати багатими, скільки б це не коштувало.

Фільм – частина мультиплатформного проекту, що стартував в 2008 році. Він включає в себе музейну виставку, фотомонографію і документальну картину.

Сеанси:

28 жовтня, 17:00, Планета кіно, зала 1

 

Веб-наркомани

2013

США, Ізраїль

79 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисери: Хілла Медалія, Шош Шлам

Українська прем’єра

Китайський уряд класифікує залежність від інтернету як психологічний розлад. «Мережевих торчків» лікують в спеціальних реабілітаційних центрах. Автори відвідали понад 400 таких закладів, зібравши сумні, смішні і лякаючі історії китайських підлітків в єдину картину.

Сеанси:

25 жовтня, 20:30, Планета кіно, зала 1

 

Ампутація

2017

Україна

56 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисери: Лідія Стародубцева, Ігор Померанцев

Українська фестивальна прем’єра

Лідія Стародубцева і Ігор Померанцев розповідають про долі українських солдатів, які втратили на війні кінцівки: «Цей фільм починався з віршів, але вже в процесі роботи декілька віршів народилося завдяки фільму. Ми не розповідаємо лінійних історій українських солдатів, які втратили кінцівки. Ми працюємо з образами, асоціаціями, настроєм. Наші співавтори – художники Караваджо і Рембрандт, композитори Олександр Бакши, Гія Канчелі і ще десяток композиторів (всі вони співпрацювали з нами безкорисливо), фотографи Валерій Ананьєв і Олександр Мордерер».

Сеанси:

25 жовтня, 17:00, Планета кіно, зала 2 (показ і бесіда з режисером фільму Лідією Стародубцевою)

 

1968 мм

Німеччина

3 серії по 53 хв.

Жанр: документальний міні-серіал

Режисери: Фелікс Крігсхайм, Джеррі Ротвелл, Стефано Строккі

Українська прем’єра

 

1968 рік був найбільш неспокійним і важливим роком XX століття. Студентські демонстрації в Парижі, антивоєнні протести в Чикаго, Тетський наступ і різанина в Мілай у В’єтнамі, вторгнення радянських військ до Чехословаччини, масові вбивства в Мехіко, вбивства Мартіна Лютера Кінга і Роберта Кеннеді – все це через 50 років впливає на нас. Але, на відміну від добре задокументованих подій і революцій останніх років, ті події проходили в епоху без інтернету, відеокамер і смартфонів. Лише рідкісні сміливці з камерами 8мм намагалися записати те, що відбувається, для нащадків. Автори досліджують невідомі до наших днів епізоди та історії 1968 року в трьох динамічних серіях, відкриваючи ті часи заново для сучасного глядача.

Сеанси:

26 жовтня, 17:00, Планета кіно, зала 1 (після показу – бесіда з творцями фільму: режисером однієї з серій Феліксом Крігсхаймом і редактором проекту Зубіном Сетною) 

Через те, що я такий

2015

Німеччина

52 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисери: Нільс Бьокамп, Бен’ямін Канту

Українська прем’єра

“Через те, що я такий” розповідає історію Нільса та Бен’яміна, двох кінорежисерів із Берліна та колишніх коханців, в подорожі по розділеному світу. В той час, як деякі уряди включають права ЛГБТ у свою зовнішню політику, у багатьох країнах лесбійкам і геям протидіють при будь-якій нагоді, іноді саме їх існування в небезпеці. Кінематографісти показують знімки реалій квір життя в художній перспективі, піднімаючи питання, якою мірою мистецтво може бути адвокатом змін, і, зрештою, свободи.

Сеанси:

26 жовтня, 21:00, Планета кіно, зала 1 (показ і бесіда з режисером фільму Нільсом Бьокампом)

Піски. Лицарі неба

2017

Україна

120 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Катерина Стрельченко

Харківська прем’єра

Стрічка продовжує тему фільму-реквієму загиблим під Іловайськом «Іловайськ. Лицарі неба», але події переміщуються в селище Піски, яке стали своєрідним форпостом між агресором і Україною. На передньому плані картини – родини загиблих бійців, їх почуття й думки. Архівні відеоматеріали, які були зняти самими учасниками АТО, підкреслюють трагічну, але одночасно героїчну атмосферу.

Сеанси:

28 жовтня, 10:00, Фабрика, нульовий поверх, Червона зала, вхід вільний

ВтворчСхід. Культурні феномени східної України

2018

Україна

52 хв.

Жанр: два короткометражні документальні фільми

Режисер: Сашко Протяг

Українська прем’єра

Сеанси:

28 жовтня, 12:00, Фабрика, нульовий поверх, Червона зала, вхід вільний 

Meet Non-Docs 

Донбас

Німеччина, Україна, Франція, Нідерланди, Румунія

110 хв

Жанр: повнометражний художній фільм, трагікомедія

Режисер: Сергій Лозниця

Військова трагікомедія, заснована на документальних матеріалах. Ланцюжок з 13 взаємопов’язаних епізодів відтворює історії, що відбулися на Сході України. За основу сценарію взято документальні матеріали з аматорських роликів на YouTube, знятих на території, підконтрольній сепаратистам. «Кримінальні стосунки там – основа життя, і у багатьох людей, що живуть там, немає грунту під ногами. І це проблема, з якою будь-якій владі в Україні доведеться мати справу, а нам, її жителям – повсякденно стикатися», – каже режисер.

Прем’єра картини відбулася 9 травня 2018 року на міжнародному Каннському кінофестивалі в програмі «Особливий погляд».

Сеанси:

26 жовтня, 21:00, Планета кіно, зала 2 

Холодна війна

2018

Польща, Франція

88 хв.

Жанр: повнометражний художній фільм

Режисер: Павло Павліковський

Харківська прем’єра

Новий фільм автора оскароносної «Іди» Павла Павліковського – історія неможливого кохання в неможливі часи. Віктор і Зула знайомляться на руїнах повоєнної Польщі. Різне походження і несхожі темпераменти – здається, що вони абсолютно несумісні. Та все ж, їм нікуди один від одного не дітися. Протягом років вони розлучаються і зустрічаються знову і знову – в Берліні, Югославії та Парижі … На шляху їхнього кохання стають політика, мінливість долі і їхні власні вади, але ніщо не в силах розірвати зв’язок двох сердець.

Фільм вперше був показаний 10 травня 2018 на Каннському кінофестивалі і отримав Золоту пальмову гілку за кращу режисуру.

Фільм представлений від Польщі на премію “Оскар” в номінації “кращий фільм іноземною мовою”.

Сеанси:

28 жовтня, 16:00, Планета кіно, зала 2 

20/20. Безлюдна країна

2018

Україна

70 хв.

Жанр: повнометражний художній фільм, мокументарі

Режисер: Корній Грицюк

В результаті міжнародних договорів для жителів України відкриваються кордони з усіма країнами. Розчаровані, обтяжені численною кількістю невирішених проблем, вони нарешті можуть вільно відвідати будь-який куточок світу. І всього за кілька тижнів Україна повністю порожніє. Канадець українського походження шукає хоч когось, хто залишився в країні. Йому вдається знайти лише кількох людей, які перебували в різних куточках України. Вони єдині, хто залишився жити в одній з найбільших країн Європи. Разом з експертами з різних сфер режисер намагається знайти пояснення цій ситуації і зрозуміти: що сталося з населенням майже в 40 мільйонів, і чому Україна раптово збезлюдніла?

Сеанси:

27 жовтня, 19:30, Планета кіно, зала 1 (показ і бесіда з режисером Корнієм Грицюком і продюсеркой Анною Паленчук). 

Фестиваль короткометражного незалежного українського кіно «Бардак» 

Цього року в рамках Kharkiv MeetDocs пройде фестиваль короткометражного незалежного українського кіно «Бардак». У 2018 році це 36 фільмів різних жанрів з Києва, Харкова, Львова та Запоріжжя.

В “Бардаці” беруть участь короткометражні роботи до 40 хвилин, зняті без участі студій: анімаційні ролики, комедії, музичні кліпи, мюзикли, документальні та драматичні роботи. Переможця визначають глядацьким голосуванням, а кращий фільм отримає «Стакан» – головний приз «Бардака». Журі фестивалю вручить призи в номінаціях «Художній фільм» і «Документальний фільм». А відкриється «Бардак» спеціальним показом стрічки «Хто вкрав Banksy»

Коли:

25 жовтня, 17:00 – 20:00, 1 модуль

25 жовтня, 19:00 – 22:00, «Хто вкрав Banksy»

26 жовтня, 16:00 – 19:00, 2 модуль

27 жовтня, 16:00 – 19:00, 3 модуль

Де:

Fabrika.space, нульовий поверх, червона зала

Вхід: вільний

Пітчінг

Вперше на фестивалі пройде пітчинг. Для участі в конкурсі було відібрано 12 проектів повнометражних документальних фільмів на гострі соціальні або політичні теми. Журі розгляне кожен з них і визначить кращий. Переможці отримають приз – професійну камеру Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K. Вона дозволяє знімати відео з роздільною здатністю 4К, в тому числі, в форматах CinemaDNG Raw / Raw 3: 1 / Raw 4: 1 і стане відмінною інвестицією в майбутній проект.

До пітчингу, 25-27 жовтня, пройде триденний воркшоп для учасників, на якому режисери Нільс Бьокамп і Фелікс Крігсхайм, монтажер і редактор Зубін Сетна (всі – Німеччина), а також генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сенкевич навчать учасників правильно пітчінгувати за міжнародними стандартами.

Нагородження переможців відбудеться під час закриття фестивалю.

Коли: 28 жовтня

Де: Fabrika.space, Сіра зала

Час: 15: 00-17: 15

Вхід на презентацію проектів – вільний.

Нагородження переможців пройде під час церемонії закриття фестивалю о 20:00. Вхід – за запрошеннями

У журі пітчингу увійшли:

Наталія Ворожбит

українська драматургиня, режисерка, сценаристка, кураторка фестивалів «Донкульт» та «ГОГОЛЬFEST», одна з засновників фестивалю «Тиждень актуальної п’єси», авторка 15 п’єс, яки стали виставами в Україні, Великій Британії, Росії, працювала над сценаріями телесеріалів та художніх фільмів, у тому числі «Дике поле» та «Кіборги».

Сергій Буковський

український кінорежисер, автор десятків документальних та ігрових кіно- та телефільмів, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004), народний артист України (2008), член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Лауреат премії “Телетріумф” в номінації «Режисер» (2003). Фільм «Живі» (2008) здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму в Женеві та нагороджено спеціальним призом у номінації «Документальне кіно» VI Міжнародного кінофестивалю «Золота абрикоса» (Єреван). Документальний 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» (2003) — отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Зоя Алфьорова

докторка мистецтвознавства, професорка/деканка факультету кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури, професорка кафедри теорії культури та філософії науки за сумісництвом. Вивчає аудіовізуальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальну освіту, мистецтвознавство, медіа-критику, теорію і історію культури. Авторка книжок та наукових робіт по історії кіно та телебачення.

Анна Паленчук

продюсерка кіно і телебачення, сценаристка, засновниця кінокомпаній «435 FILMS» та «Maq Entertainment». Продюсувала 9 фільмів, серед яких «Істальгія», «Маріуполіс», «Рідні». Ініціювала та організувала «Тиждень українського кіно в підтримку Олега Сенцова» в 10 містах України, заснувала щорічну професійно-освітню програму SHORT DOCTORING на міжнародному кінофестивалі короткометражних фільмів KISFF, організувала дні українського кіно в Грузії, Німеччини та Швеції.

MeetFilmIndustry:

Майстер-клас: Vialex Motion Lab – моушен-дизайн в документальному кіно

Спікер: Вікторія Глуховецька (продюсер, мультиплікатор)

Опис:

Автори майстер-класу розкажуть про неймовірний світ “моушн дизайну” – що це таке, в яких напрямках контенту застосовується, а також про використання “моушн дизайну” в документальному кіно. У фіналі на реальних прикладах учасники розглянуть застосування різних технік “моушн дизайну” в деяких піджанрах документального кіно.

Коли: 25 жовтня.

Де: Fabrika.space, Зелена зала

Час: 11: 00-12: 00

Вхід – вільний

Майстер-клас: Внутрішній фільм – побудована реальність в документальному фільмі

Спікер: Зубін Сетна (режисер, редактор, професійний монтажер).

Опис:

Документальні фільми дають нам розуміння чужих світів, що дозволяє нам брати участь у долях інших людей та інформують нас про речі, що відбуваються в цьому світі.

Фільми створюються людьми для людей, кінематографістами для аудиторії. І саме на це спрямовується увага та прокидаються емоції. Як це відбувається?

 

Як тренер і режисер Зубін Д. Сетна супроводжує інших кінематографістів у реалізації

їх проектів, від мозкового штурму до маркетингу. Його увага зосереджена на обробці

психологічних та творчих процесів.

Мова майстер-класу: англійська (передбачено переклад)

Коли: 25 жовтня.

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 12: 00-14: 00

Вхід – вільний, за попередньою реєстрацією 

Лекція про культурну спадщину харківського кінематографа. Фелікс Соболєв

Спікер: Валентин Марченко (викладач Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, заступник голови Національної кінематеки України)

Опис:

Фелікс Соболєв докорінно змінив уявлення про науково-популярне кіно. Його фільми миттєво ставали глядацькою сенсацією, збирали повні зали в кінотеатрах, а на наступний день їх обговорювали в курилках навчальних закладів і на роботі, за вечерею на кухні. Найважливішим творчим відкриттям, винаходом Соболєва є “експеримент на екрані”, коли під час зйомок, а фактично на очах глядачів, здійснюється процес наукового дослідження. Найбільш відомим, показовим є експеримент “Обидві пірамідки білі”, присвячений темі сугестивності дітей (і навіть дорослих), з фільму “Я та інші” (1971 р). У 70-ті роки ця фраза набула широкого поширення і придбала певний алегоричний сенс. Так визначали дії людини, яка “бачить, але не наважується”. Майже кожен фільм Соболєва отримував призи та нагороди на міжнародних кінофестивалях. Настав час серйозно обговорити відкриття і секрети таланту одного з кращих наукпоп-документалістів.

Коли: 25 жовтня.

Де: Фабрика, Зелена зала

Час: 16: 30-17: 00

Вхід – вільний

Майстер-клас: Case study. Як ми знімали соціальні ролики “Твій вибір” за 5 днів. Від ідеї до створення фільмів

Спікери: студенти Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Миколаїв

Опис:

Студенти соціології, політології та журналістики Чорноморського державного університету ім. П. Могили за п’ять днів повинні були придумати, зняти і змонтувати соціальну рекламу – ролики, що закликають молодь приходити на виборчі дільниці на найближчих виборах. Допомагали студентам тьютори: режисери Фелікс Крігсхайм і Нільс Бьокамп. Як їм без досвіду, в обмежений час, але з необмеженою фантазією, вдалося виконати це завдання, студенти розкажуть усім бажаючим. А також поділяться своїми враженнями – які відкриття вони зробили, з якими труднощами стикнулися. І, зрозуміло, покажуть результат своєї праці – ту саму соціальну відеорекламу.

Коли: 26 жовтня.

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 12: 00-13:30

Вхід: вільний 

Круглий стіл “Культурна та професійна ідентичність фахівців аудіовізуальної сфери Східної України”

Модератор: Зоя Алфьорова

Учасники: викладачі, вчені, практикуючі журналісти та документалісти:

Костянтин Кислюк, Дмитро Коновалов, Дмитро Брук, Ірина Первишева, Вікторія Маркова (всі – Харківська державна академія культури)

Анна Старкова, Катерина Яресько (обидві – Харківський національний економічний університет ім. С.Кузнеця)

Микола Пахнін (Харківський Національний технічний університет «ХПІ»)

Олена Титар (Харківський Національний університет ім. В. Н. Каразіна)

Провідні фахівці і дослідники аудіовізуальної сфери Східної України зберуться, щоб обговорити найбільш нагальні проблеми журналістів та документалістів регіону: особливості роботи в прифронтовій зоні, безпеку і захист прав журналістів, роботу з матеріалами, героями і органами державної та місцевої влади, а також культурну ідентичність східних областей. Буде цікаво студентам-документалістам і журналістам, а також практикуючим фахівцям.

Коли: 26 жовтня.

Де: Харківська державна академія культури, мала актова зала

Час: 14:30

Вхід: вільний 

Документальний театр “Вербаріум”. Показ кіноверсії вистави «Моя Миколаївка» і семінар про документальний театр в Україні

Спікери: Наталія Ворожбит (драматург, сценарист), Георг Жено (драматург, режисер)

Опис:

У грудні 2014 року Наталія Ворожбит і Георг Жено спільно з волонтерами організації “Новий Донбас” поїхали в місто Миколаївка, щоб допомогти відновлювати пошкоджену через військові дії школу N.3, провести різні культурні заходи, щоб підтримати учнів і вчителів. Так народилася вистава, де 13 учнів розповідають свої особисті історії з дитинства, згадують війну. Виставу показали в різних містах України та Німеччини, і на її базі був знятий фільм «Школа # 3» (реж. Ліза Сміт і Георг Жено), який отримав приз на Берлінському кінофестивалі.

На базі цього досвіду Наталя і Георг напрацювали власні методи використання документального театру як лікувального процесу для учасників і глядачів. Були створені проекти «Театр переселенців» і «Діти і військові», які отриманий досвід розвивали. В рамках цього семінару Наталя і Георг поділяться 4-річним досвідом роботи з подібними проектами в Україні.

Коли: 27 жовтня.

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 10: 00-13:00

Вхід: вільний, за попередньою реєстрацією 

Показ документального фільму “Пластиковий океан” в рамках конференції «Пластиковий світ. Глобальна проблема людства очима молоді регіону»

Спікери: Громадська організація Circular Economy Hackathon, засновник ГО “Український центр міжнародного партнерства” Дмитро Трушеньов, директор Міжнародного Благодійного Фонду «Малоданілівська Громада» Олег Ходарєв,

директор ТОВ “ЕКОІНВЕСТПРОЕКТ” Сергій Батюцький, активісти Харкова, старшокласники і студенти, а також всі бажаючі приєднатися до дискусії!

Опис: У фільмі “Пластиковий океан” журналіст Крейг Лісон показує результат чотирирічного дослідження – як люди забруднюють світовий океан пластиком. Автор йде далі і пропонує кілька рішень, які можуть змінити ситуацію. Українські екоактивісти, представники громадських організацій і небайдужі до еко-тематики гості фестивалю готові обговорити рецепти Крейга Лісона і запропонувати свої. Приєднуйтесь! Показ фільму “Пластиковий океан” – частина заходу.

Коли: 25 жовтня.

Де: Актова зала Харківський національний економічний університет ім.С.Кузнеця

Час: 14: 00-17: 00

Вхід: вільний

Майстер-клас “Фестивальна стратегія просування вашого фільму”

Спікер: генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінкевич

Опис:

Які бувають фестивалі? В чому особливості кінофестивалів класу А? Розбираємося з підводними каменями при побудові фестивальної стратегії для вашого фільму.

Коли: 26 жовтня

Де: Фабрика. Червона зала, нульовий поверх 

Час: 15:15

Вхід: вільний

 MeetRetrospektive

 Мова тварин

1967

СРСР

62 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Фелікс Соболєв

Ретроспектива

На основі десятків поставлених і зафіксованих кінокамерою дослідів автори фільму і наукові консультанти розповідають про способи обміну інформацією між комахами (мурахи, бджоли), рибами, птахами (домашня курка), ссавцями (вищі примати, дельфінові). Популяризуючи наявні досягнення науки, кінематографісти ставлять завдання подальшого вивчення методів комунікації, не виключаючи можливий контакт з інопланетним розумом.

Сеанси:

25 жовтня, 15:00, Фабрика, перший поверх, Зелена зала, вхід вільний

 

Чи думають тварини?

1970

СРСР

55 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Фелікс Соболєв

Ретроспектива

Чи думають тварини? Є дві готових відповіді: так і ні. А якщо самим спробувати вдивитися, дослідити і зрозуміти? Зрозуміти, на якому ґрунті виник людський розум, де його коріння, що було спочатку? Чому шість тоненьких ниточок павук лапками скручує в міцний канат павутинки, хто навчив його цим чітким і точним рухам, витонченим і доцільним? Звідки він знає закони, ні, не закони – мистецтво плетіння?

Сеанси:

25 жовтня, 15:00, Фабрика, перший поверх, Зелена зала 

Назви своє ім’я

2006

Україна, США

90 хв.

Жанр: повнометражний документальний фільм

Режисер: Сергій Буковський

Ретроспектива

Перший повнометражний неігровий український фільм за багато років, присвячений Голокосту на Україні. В основу лягли свідчення людей, що пережили Голокост. Їх в 1994-1998 записали роках працівники Інституту відеоісторії і освіти. Картина побудована на відеоінтерв’ю з тими, хто вижив під час масових розстрілів, а також на діалогах з двома українськими жінками, які рятували євреїв від смерті.

Сеанси:

27 жовтня, 14:30, Фабрика, нульовий поверх, вхід вільний (після показу – бесіда з режисером фільму Сергієм Буковським)

Візуальна вечірка

Від: Academy of Visual Arts Kharkov та «Культура звуку»

Visual party – це суміш візуального матеріалу на певну тему і музики. Ця вечірка – про авангардний Харків різних років. Це промисловість Харкова, архітектура, освіта, культура, мистецтво, художники, письменники. Пропонуємо разом згадати, як розвивалося місто, починаючи з 1930-х років, побачити вулиці, жителів, заводи, фабрики, ВНЗ, будинки культури, роботи художників.

Відео матеріал підібраний Academy of Visual Arts Kharkov.

Світить: VJ YNG (Олена Джурина)

Коли: 26 жовтня

Час: 22:00-02:00

Де: Кулуар ХНАТОБу / СХІД OPERA (з боку вул. Римарській)

Вхід: вільний

Залишити відповідь