Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Єгипті відкрили саркофаг з неушкодженою мумією всередині (відео)

Археологи на очах у представників міжнародних ЗМІ в Луксорі відкрили саркофаг з добре збереженою мумією. Мумії невідомої жінки близько 3000 років. Про це повідомляє vokrugsveta.

У Єгипті відкрили саркофаг з неушкодженою мумією всередині (відео)

Це другий з уцілілих саркофагів, виявлених французькою експедицією в області Ель-Асасеф на західному березі Нілу. Кладовище Ель-Асасеф вважається місцем поховання давньоєгипетської знаті і високопоставлених чиновників. Саркофаг відноситься до періоду однією з найвідоміших царських династій Стародавнього Єгипту (XVIII династії) і датується XIII століттям до нашої ери.

XVIII династію називають також династією тутмосидів. У число фараонів, які прославили її, входять Тутмос III, Хатшепсут, Ехнатон і його дружина Нефертіті. Останнім з тутмосидів на троні сидів Тутанхамон, який, як запевняють історики, був досвідченим воїном, а зовсім не кволим хлопчиком.
Днем раніше єгиптологи показали поховання «наглядача за святилищем муміфікації» по імені Тоу-Іркхет-Іф. Стіни гробниці, яка відноситься до періоду Середнього царства, прикрашені яскравими фресками зі сценками з життя чиновника і його сім’ї.
В останню подорож «наглядача» супроводжували п’ять дерев’яних і глиняних масок і тисяча фігурок Ушебті – слуг для загробного світу.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023