У суді Харкова справа Зайцева-Дронов: по 10 років в’язниці, пом’якшуючі обставини та 6 млн грн

Обом водіям просять дати по 10 років в’язниці. У справі аварії на Сумській за рік нарешті дійшли до дебатів, як стало відомо Вісті Ньюс. Прокуратура вимагає максимально можливе покарання, але при цьому для Олени Зайцевої знайшла 2 пом’якшуючих обставини. Родичі загиблих приїхали на засідання з кількох областей.

6-го лютого 2018 року відбулося перше підготовче засідання у справі щодо ДТП на Сумській. Рівно за рік у судовій залі нарешті змогли перейти до дебатів. Це та частина слухань, коли прокуратура озвучує, яке покарання бачить для обвинувачених. На лаві підсудних Олена Зайцева та Геннадій Дронов. Зіткнення їх машин вбило 6 людей, стільки ж було травмовано. Під плач прокурор зачитав прізвища вбитих і травми отримані постраждалими.

Із чисельними перервами та спробами відхилити суддю засідання тривало більше 6 годин. Близько 8 вечора прокуратура озвучує свою позицію – провина обох водіїв доведена повністю. Та просить максимально можливе покарання і для Зайцевої, і для Дронова.

Віта Дубовік, прес-секретар прокурора Харківської області:
10 років позбавлення волі кожному з обвинувачених. Також є додатковим покаранням 3 роки без права водіння.

При цьому обтяжуючих обставин для обвинувачених не бачить, а ось пом’якшуючі знаходить для Олени Зайцевої.

Максим Блохін, представник державного обвинувачення:

Обставиною, яка пом’якшує покарання підозрюваної Зайцевої, є щире каяття, яке виразилося у відшкодуванні завданих збитків ряду потерпілих.

Сім’ї жертв ДТП із цим категорично не погоджуються. У судовій залі як ніколи багатолюдно. З кількох областей на дебати приїхали рідні вбитих, і ті, хто самі ледве вижив в аварії.

Світлана Вінниченко, потерпіла:

Пом’якшуючі обставини вони питаються, хочуть продвинути ті 50 тисяч. Я не розумію, чому для них ця сума – вартість Айфона рівна життю чиєїсь дитини, забраного від безглуздого, безвідповідального вчинку.

Юрій Фабрис, потерпілий:

Ребята, вы угробили, я обращаюсь к Зайцевой и Дронову, 6 человек и столько же сделали инвалидами.

Також прокуратура просить задовольнити цивільні позови від потерпілих. Йдеться про 6 млн грн.
11 лютого дебати продовжаться, далі виступатимуть адвокати потерпілих і водіїв. Після цього суддя зможе піти в нарадчу, щоб визначитися з вироком.

Залишити відповідь