У поліції нагородили правоохоронців, які знешкодили “полтавського” терориста

Спецоперація з пошуку “полтавського” терориста продовжувалась 8 днів. У суботу група поліцейських знайшла місце, де він переховувався. Під час переслідування один із співробітників поліції Петро Гума став третім заручником.

Начальник сектору реагування патрульної поліції Петро Гума, розповів, що вів перемовини зі зловмисником майже дві години:

«Коли його виявили, я не міг застосовувати зброю, тому що він вийшов буквально за три метри переді мною, у нього вже була граната в руці без запобіжника. Почав з ним розмовляти, тим часом мій напарник викликав підмогу. Я вів з ним перемовини майже дві години. Коли почув постріл, миттєво відскочив».

Поліцейські, яких нагородили:

  • інспектор сектору реагування патрульної поліції ГУ НП в Полтавський області, майор Артем Нужненко;
  • начальник сектору реагування патрульної поліції ГУ НП в Полтавський області, капітан Петро Гума;
  • два старших інспектори з особливих доручень – штурмовики управління «КОРД» ГУ НП в Полтавській області – старший лейтенант та старший сержант поліції.

Нагадаємо, неодноразово судимий зловмисник, підозрюваний у незаконному заволодінні транспортним засобом, погрожуючи гранатою, взяв у заручники поліцейського. На автомобілі, що надали на його вимогу, він разом із заручником виїхав за межі міста. Потім залишив автомобіль на польовій дорозі на території Миргородського району, та втік із гранатою в руках.

Була введена поліцейська операція «Грім». В рамках оперативно-розшукових заходів правоохоронці понад тиждень розшукували втікача на великій території площею кілька сотень гектар на території кількох районів Полтавської області. Паралельно із цим проводилися інші оперативно-слідчі та превентивні заходи.

Зрештою підозрюваного виявили працівники сектору реагування патрульної поліції вночі 1 серпня на околиці селища Опішня Зіньківського району.

Начальник сектору реагування патрульної поліції районного відділення, діючи відповідно до інструкції та перебуваючи у безпосередньому контакті зі злочинцем, тримав ситуацію під контролем до прибуття спецпідрозділу. Оскільки життю поліцейського загрожувала реальна небезпека, зловмисник погрожував йому гранатою, було прийнято рішення про знешкодження підозрюваного.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.