У Національній школі суддів України відбувся екзамен з блоку спеціальної підготовки кандидатів

14-го квітня 2018 року у Національній школі суддів України відбувся екзамен з блоку спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді серед помічників суддів, як стало відомо Вісті Ньюс.
Так у Харкові на базі місцевого регіонального відділення НШСУ спеціальну підготовку проходить 51 кандидат. Навчання розпочались 26 березня та триватимуть до 23 червня 2018 року. Одночасно кандидати проходять навчання у Києві, Львові, Одесі та Харкові.


За програмою спеціальної підготовки передбачено 6 навчальних блоків під час яких абітурієнти Школи суддів опанують цивільне, кримінальне, адміністративне, господарське судочинство.

Володимир Мазурок, проректор Національної школи суддів України:
Хвилини до початку тестувань, свої хвилювання не приховує і Віталій. Стати суддею та забезпечувати справедливість наскільки це можливо в межах закону планує ще зі школи, у судовій же системі працює 16-ий рік, помічником судді – більше 4-ох років.

І блок програми “Основи організації суду та діяльності судді” тривав 9 навчальних днів, під час яких слухачі взяли участь у тренінгах: антикорупційного законодавства, дисциплінарної відповідальності, управління залою судового засідання та часом судової діяльності, суддівської етики, загальних правилах написання судових рішень, адаптації до професії, практики верховенства права та прав людини в контексті Конвенції захисту прав людини та основоположних свобод, практики Європейського суду при здійсненні правосуддя.Метою підсумкового контролю І блоку Програми було визначення успішності засвоєння знань кандидатами суддівської професії, який відбувався у вигляді комп’ютерного тестування. Кожне завдання містило питання та чотири варіанти відповідей, один з яких – правильний. За кожну правильну відповідь слухачі мали змогу отримати 1 бал. На годиннику 10:15 і ось він перший кандидат, що завершив тестування, який, до слова, працює помічником Апеляційного суду в Запорізькій області.

Євген, кандидат на посаду судді:

Наразі ж триває II навчальний блок «Цивільне судочинство». Він розрахований на 23 навчальні дні і також завершиться підсумковим контролем, який до слова відбудеться 8 травня і полягає в підготовці слухачем проекту рішення суду на підставі матеріалів модельної судової справи.
Таким чином, в НШСУ слухач вважається таким, що успішно виконав програму спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, за умов набрання ним не менше 75 відсотків максимальної кількості балів від загального результату успішності виконання Програми.

Володимир Мазурок, проректор Національної школи суддів України:

Підбиття підсумків спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді відбудеться 23 червня 2018 року.
До слова, Спеціальна підготовка в Національній школі суддів України є однією зі стадій процедури добору кандидатів на посаду судді, встановлених Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, за результатами первинного відбору було направлено до Національної школи суддів України 282 кандидати на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки. Для помічників суддів, які пройшли конкурсний відбір термін навчання в Національній школі суддів України було скорочено з 12 до 3-х місяців.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100