У Києві в неділю пройшов “Марш рівності Київ Прайд”

“Марш рівності Київ Прайд” пройшов у Києві в неділю, як стало відомо Вісті Ньюс. За даними поліції, участь у марші взяли близько 3,5 тисяч осіб. Охороняли ходу 2,5 тисячі правоохоронців, а ще близько 2000 патрулювали інші райони столиці. Але без сутичок мирна акція все ж не обійшлася.

Ще до початку Маршу рівності в Києві почалися провокації. Спочатку близько 6-тої ранку більше 150 осіб вийшли перекрити дорогу та не пропустити ходу. Поліції довелося відтісняти мітингарів із дороги. Це зробили, аби уникнути провокацій і можливих сутичок. При цьому кількох чоловіків чинили опір та застосовували у бік правоохоронців газові балончики. Друга сутичка сталася біля готелю «Опера», у ній вже взяли участь активісти та учасники маршу. У підсумки поліцейські затримали 56 осіб.

Андрій Крищенко, начальник ГУНП у м. Києві:
Після двох сутичок із поліцією, яка перша була о 6-й ранку на перетині вулиць Володимирівська і Шевченка, і через годину була ще одна сутичка біля драмтеатру. Також до нас були доставлені особи. Ще кілька доставлені з інших місць було людей, які намагалися чинити провокації, нападати на тих учасників Маршу рівності, які підходили до локації.

Усіх затриманих відпустили після кваліфікації їхніх дій. За даними Червоного хреста, волонтери їх організації надали першу допомогу 9 людям, двоє з них мали серйозні травми. Також постраждали поліцейські.

Андрій Крищенко, начальник ГУНП у м. Києві:

5 працівників поліції постраждали, звернулися до лікарів із опіками очей від сльозогінного газу. І на теперішній час у нас є інформація про 6 осіб із числа цивільних, які зверталися до медичної допомоги. Із ними всіма будуть спілкуватися слідчі наші. Якщо це будуть тілесні ушкодження утримані при діях працівників поліції, матеріали будуть направлені до прокуратури.
Не зважаючи на це Марш Рівності в столиці відбувся. Учасники пройшли запланованим маршрутом.

Нагадаємо, організатори запрошували до участі усіх, хто відчуває утиск своїх прав в Україні. Адже саме це головна тема КиївПрайд 2018.

Богдан Алтиннік, координатор прайд-кіно «КиївПрайд2018»:
Цьогорічний слоган Прайду “Країна вільних. Будь собою”. Що ми вкладаємо в цей меседж? Цей меседж про те, що Україна, Київ, інші міста, тому що учасники на Марші будуть із різних міст, це ті люди, які виступають за свободу. Що ми в це вкладаємо? Ми виступаємо проти того, щоб когось інакшували, дискримінували та утискали.

Марш рівності проходить у Києві 5-тий рік поспіль, щоразу він збирає більше учасників, не тільки з ЛГБТ спільнот, а і всіх, хто підтримує їх. Поки акції проходять у постійному супроводі провокації й спроб зірвати мирну ходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *