У ХНУПС розглянули доленосні для України події сторічної давнини

У Харківському Національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба проведено цикл тематичних заходів: «Давній волі дзвін», присвячених 100-річчю з Дня проголошення злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Так, протягом крайніх декількох днів відвідувачі художньої бібліотеки мали змогу ознайомитись із різними книжковими виставками та поставити питання фахівцям-літераторам. Тим часом, викладачі історії провели низку
семінарів та факультативних занять.

Кульмінацією даних заходів став тематичний вечір, що організували викладачі кафедри філософії ХНУПС разом із працівниками бібліотеки. Для обговорення історичного значення подій 1919 року запросили першокурсників льотного факультету та майбутніх офіцерів протиповітряної
оборони Сухопутних військ.

У ході виступів спробуйте повернутися до тих доленосних для України днів. Зрозумійте про що думали політики та пересічні люди під час возз’єднання нашого великого народу. Адже тільки, знаючи свою історію, можна прогнозувати завтрашній день, – звернулася до присутніх завідувач бібліотеки Тетяна Ярош.

Бібліотекарі та військові викладачі розповіли хлопцям про маловідомі сторінки історії, на фактах розкрили велике значення подій сторічної давнини.
Завершилося обговорення важливої теми проведенням круглого столу за темою: «Соборність рідної землі – основа нації й держави».  Так, майбутніх офіцерів розподілили по маленьких групах, аби
розглянути головні українські цінності та прагнення народу, що століттями не міняються. Кожен хлопець висловився і узяв участь в коротких дискусіях. Інші ж хлопці виступили в ролі експертів-скептиків та оцінили думки товаришів.
Наприкінці циклу заходів викладачі, бібліотекарі та курсанти провели флешмоб «Живий ланцюг єдності», що символізував соборність нашої України.

Ми разом прийшли висновку, що побудова багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки можлива тільки в єдності наших дій та соборності душ українського народу. Вчитися мислити, аналізувати і сміливо дивиться у майбутнє. Сподіваюся, що курсанти  збагатилися новими званнями та сповна відчули давній волі дзвін, – підсумував начальник кафедри філософії полковник Ігор Будур.

Підготував Дмитро Горбунов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *