У ХМАПО вимагають зупинити реорганізацію та зробити заклад Харківським слобожанським медичним університетом

У Харкові може зникнути Харківська медична академія післядипломної освіти.

8 лютого 2021 року, Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем підписано Розпорядження № 103-р «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти», за пропозицією МОЗ України, яке передбачає – реорганізацію та вірогідну ліквідацію ХМАПО, одного з найвідоміших в Україні, країнах далекого та близького зарубіжжя закладів вищої медичної освіти, осередку фундаментальних та прикладних наукових досліджень у сфері медицини.

Колектив ХМАПО звернувся з петицією до Президентазупинити дію Розпорядження КМУ.

У “Вісті. Тема дня” Олександр Сердюк в.о. ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти розповів про плани Академії та те, чому, на його думку, освітній заклад у Харкові має продовжити працювати як окремийґ

Текст петиції:

Звертаюся до Вас, пане Президенте, з проханням взяти під особистий контроль вирішення наступного питання.
8 лютого 2021 року, Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем підписано Розпорядження № 103-р «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти», за пропозицією МОЗ України, яке передбачає – реорганізацію та вірогідну ліквідацію ХМАПО, одного з найвідоміших в Україні, країнах далекого та близького зарубіжжя закладів вищої медичної освіти, осередку фундаментальних та прикладних наукових досліджень у сфері медицини.
Окрім величезного досвіду та майже 100-річної історії, ХМАПО має висококваліфікований професорсько-викладацький склад. В академії працює понад 140 докторів медичних наук та 400 кандидатів медичних наук, багато з них є заслуженими працівниками освіти України, заслуженими лікарями України та заслуженими діячами науки і техніки України. Навчальний процес проводиться на 72 кафедрах академії (65 з них – клінічні) із застосуванням новітніх освітніх технологій.
Щорічно в академії за понад 100 спеціальностями навчаються близько 20 тисяч лікарів, понад 1000 інтернів за 33 спеціальностями, проходять підготовку близько 400 іноземних громадян та осіб без громадянства в клінічній ординатурі та на стажуванні, проводиться підготовка науково-педагогічних кадрів в аспірантурі та докторантурі. Весь цей ефективно працюючий механізм може бути зруйнований безжальною бюрократичною машиною.
Авторитет академії сьогодні є визнаним у багатьох країнах далекого та близького зарубіжжя (більше 30 країн), для яких протягом багатьох років здійснюється підготовка фахівців охорони здоров’я (тільки за останні 5 років підготовлено 375 клінічних ординаторів). Тому припинення цього процесу позначиться не тільки на долі пересічних слухачів-іноземців, а також на міжнародних відносинах всього регіону.
Запланована реорганізація ХМАПО, з великою долею вірогідності, спричинить «ланцюгову реакцію» жахливих для всієї територіальної громади Харківської області (і не тільки для неї) наслідків: більше тисячі працівників втратять роботу, створивши додаткове напруження на ринку праці; будуть зруйновані відомі унікальні наукові школи, які формувалися протягом багатьох років та здійснюють дослідження фундаментального та прикладного характеру; зростуть явища «кадрового дефіциту» у закладах охорони здоров’я Харківського регіону та інших регіонів України (у першу чергу це стосується середнього медичного персоналу, оскільки Фаховий медичний коледж ХМАПО майже двадцять років залишається одним з лідерів підготовки фахівців за напрямом «Сестринська справа»).

Враховуючи вищевикладене,

Прошу Президента України – Володимира Зеленського: взяти дану ситуацію під особистий контроль, не дозволити руйнування одного з провідних закладів освіти України та звернутися до Прем’єр-міністра України з дорученням ухвалити управлінське рішення на користь нашого потужного закладу, спроможного трудового колективу ХМАПО, а саме – змінити тип нашого закладу з «академія» на «університет» з одночасним перейменуванням у «Харківський слобожанський медичний університет» на підставі рішення конференції трудового колективу ХМАПО від 15-16 січня 2021 року.
Доручити Прем’єр-міністру України – Денису Шмигалю: скасувати дане розпорядження, врахувати думку трудового колективу ХМАПО та зобов’язати МОЗ змінити тип закладу і перейменувати ХМАПО в Харківський слобожанський медичний університет.
Доручити Міністру охорони здоров’я України – Максиму Степанову: відкликати лист до Кабінету Міністрів України щодо реорганізації ХМАПО, залишивши заклад самостійною юридичною особою, дозволити змінити тип Академії на Університет та зміну назви на «Харківський слобожанський медичний університет», а також виконати вимоги законодавства України про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади ректора ХМАПО.

З повагою,
Віталій Горлов

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.