У Харкові з’явилося соцтаксі для людей з інвалідністю – благодійний проект Леоніда Балдіна та УКЛОН

Не бути заручниками інфраструктури. Харків’янин Леонід Балдін реалізував соціальний проект, який дає змогу людям із інвалідністю бути більш мобільними, як стало відомо Вісті Ньюс. У місті тепер курсує таксі, що возить візочників і родини з хворими дітьми. Поїздки або безкоштовні, або обходяться за мінімальну доплату. Приєднатися до доброї справи може кожен, просто оплативши чужу поїздку.

У родині Лариси та Маші маленьке передноворічне диво. Мама збирає доньку на ялинку.

Лариса Фоміна, мама хворої дівчинки:

С утра сказала, что мы едем, все! Наш день сделан!

Дівчинці з ДЦП, епілепсією та кількома супутніми діагнозами мамі повезти кудись окрім лікарні складно. Тільки за минулий тиждень підлітка тричі довелося везти в лікарню. Тому зайвих коштів на подорожі заради розваг не лишається.

Лариса Фоміна, мама хворої дівчинки:

Наши дети, которые колясочники, очень привязаны к дому. Основное – это, конечно, консультации у доктора, это поездки в больницу. Это то, на что первое ты начинаешь планировать поездки свои.

Ця ж проблема не обходить і дорослих, що пересуваються на візках. Їх в’язнями власних квартир робить недоступність транспорту. А забезпечити потреби всіх візочників міська служба “Інватаксі” не в силах. Поїздки бронюються заздалегідь, лімітовані та здебільшого обмежуються маршрутом до лікарні чи на вокзал. Саме це підштовхнуло харків’янина Леоніда Балдіна до пошуків рішення. Молодик як ніхто розуміє проблеми візочників.

Леонід Балдін, ініціатор появи соцтаксі:

Как бы государство со всем этим могло бы реально помочь в проблеме транспорта? Это сделать его реально доступным: все трамваи, все автобусы, маршрутки, чтобы все было удобно! Чтобы любая хрупкая мама или бабушка ребеночком могли попасть туда, куда им нужно. Без проблем. И пока это не решается так, пробуем решать по-другому.

Місяць Леонід шукав однодумців. Обдзвонив кілька служб перевезення, і в решті з фірмою “Уклон”  заснував соцпроект.

Леонід Балдін, ініціатор появи соцтаксі:

Я написал в “Уклон”, и “Уклон” очень отзывчиво ведут себя, никаких вопросов лишних не возникало. Почти полгода уже работает эта вся система, и только увеличивался объем. Сейчас дошел до некоторого предела, который они могут себе позволить, потому что это бизнес. Но тем не менее он существенный, это большие деньги.

Завдяки благодійникам користувачі отримують безкоштовні промокоди на поїздки. У їх розпорядженні від 4 до 8 виїздів на місяць. 4 – на 85 грн або 8 – на 45. Тобто скориставшись наданим промокодом за поїздку платити або не треба зовсім, або необхідно доплатити незначну суму. До проекту Леоніда та “Уклон” вже приєдналися і небайдужі харків’яни. На рахунку для поїздок зібрали майже 20 тисяч гривень.

Леонід Балдін, ініціатор появи соцтаксі:

Вчера в час ночи я смотрю – пришли 100 гривен. И эти 100 гривен – это для кого-то одна поездка в аптеку, не знаю, или на ту же самую елку.

Разом із Машею та її мамою вперше на ялинці і родина Дроздових. У обох 3-річних хлопчиків Наталі проблеми зі здоров’ям: діти не ходять, а перевозити їх у громадському транспорті небезпечно через трахеостому. Тому сім’я однією з перших стала користуватися соціальним таксі.

Наталя Дроздова, мама трьох дітей:

Хотелось бы куда-то повезти детей отдохнуть. Ну все-таки дети. Это должно быть детство всегда, какие бы дети не были.

Щомісяця проект Леоніда вже допомагає близько сотні родин. Серед них діти зі спинальною м’язовою атрофією, ДЦП, а також дорослі на візках і просто похилі люди. Програміст Балдін зараз хоче автоматизувати проект і залучити до нього нових благодійників, їх шукає і серед служб таксі і серед меценатів, а також просто небайдужих, які б могли допомогти розвинути проект далі. Впевнений, тоді волонтерськими силами можна перетворити місто-мільйонник на доступне та приязне до людей із маломобільних груп.

Залишити відповідь