Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові знов чекає друзів Всеукраїнський «Вертеп-Фест»!

Другий рік поспіль Харків відчиняє свої майдани, вулиці, торговельно-розважальні центри та парки для феєричного святкування: на «Старий Новий рік» (13-14 січня) до Харкова на «Вертеп-фест» знов з’їжджаються колективи вертепів майже зі всіх регіонів України.

«Ми чекаємо колективи і зі Львова, і з-під Хмельницька, і з сусідних областей – Полтавській і Сумській, – і колектив, що так сподобався харків’янам минулого разу – «Вифлеємська зоря» з-під Івано-Фанківська, колективи з Луганської і Донецької областей, і, звісно, з нами будуть колективи Харківського обласного фестивалю «Святовид», колективи, що створюють харків’яни. То ж, ми впевнені, що місто буквально порине в фестивальний вихор і сповна насолодиться святковим дійством», – розповідає координаторка фестивалю та керівничка напряму «Культурні проекти» БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» Олена Рофе-Бекетова .

До фестивалю приєднуються і Українська Академія Лідерства – а це 200 студентів з 22 областей України, – і деякі курені НСОУ «Пласт», і команди школярів з районних міст Харківської області, що об’єднані проектом «Відкривай Україну”.

«А всім відомо: там, де молодь – там і сміх, і радість, і самі сучасні та гострі жарти. Наші гості готовлять не тільки вертепні виступи, але і майстер-класи для школярів, що приїдуть до Харкова з Харківській області. Звісно, чекаємо і дітей-харків’ян на цих майстер-класах, адже студенти УАЛ, що будуть з ними працювати, організують такий собі “Український культурний центр” в ХНУ ім. Каразіна», – ділиться Ірина Маркевич, організаторка фестивалю та керівничка напрямку роботи з молоддю БО «Благодійний фонд «Харків з тобою».

Планується проведення круглого столу на тему “Перспективи та види волонтерської діяльності за участі творчих колективів”, майстер-класу з подільських побутових традиційних танців для учасників фольклорних колективів Харкова – це готують гості з м. Славута, Хмельницької області. А ще 14 січня – проведення круглого столу “Різдво від Харкова по Карпати” і проведення майстер-класу по підготовці святкової різдвяної вечері, пошиття та створення елементів костюмів вертепу; з пошиву основних елементів вбрання Маланки та Василя. Своє вміння показують майстрині з-під Івано-Франківська та з Харкова; показ святкування Старого Нового року (свято Василя) на Прикарпатті.

«З цікавого – до нас їдуть друзі з Галичини, що везуть із собою справжню трембіту.  Крім того, у фестивалі візьме участь і професійний незалежний театр «Арабескі», що відновить свою Різдвяну виставу по п’єсі Сергія Жадана», – відкриває секрети фестивалю його директор, Андрій Шейнін.

Основні події «Вертеп-Фесту»:

13 січня о 12:00 годині розпочнеться парад вертепів, що буде крокувати з майдану Конституції до майдану Свободи, в 13:00 – урочисте відкриття фестивалю на майдані Свободи, а далі, до 15:00 – святковий концерт.
Після концерту гурти, як і належить колядувальникам та вертепувальникам,  роз’їдуться по всьому місту і будуть виступати і в метро, і розважальних центрах, і в супермаркетах.

14 січня – в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62) будуть проведені круглі столи і майстер-класи представників з східних та західних регіонів України.

14 січня о 14:00 в Центральному парку ім. М.Горького – зустріч всіх учасників “Вертеп-Фесту”, щоб заспівати разом з усією Україною колядку «Нова радість стала». Святковий концерт триватимете в парку до самого вечора, а вертепувальники знов гулятимуть містом, а також провідають бійців в військовому шпиталі, дітлахів – в дитячих будинках та лікарнях.

Організаторами фестивалю є БО «Благодійний фонд «Харків з тобою», Харківська ОДА, АКЦентр (ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі»), а партнерами вже зараз виступають УАЛ, Харківська Станиця НСОУ “Пласт”, КУ “Харківський обласний центр молоді”, КЗ “Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва”.  І ми чекаємо, що до нас приєднаються не тільки нові колективи, але і нові партнери.

Тож свято чекає на всіх!
Слідкуйте за новинами та детальною програмою фестивалю на сайті фестивалю http://vertep.perlynyfest.info/

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023