Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові зірваний спектакль Схід Опера, театр готує матеріали для подачі в суд

Харківський національний академічний театр опери та балету ім. Лисенко (Схід Опера) увечері 28 березня вимушено скасував виставу «Севільський цирульник». Причиною такого рішення стало те, що евакуаційні виходи з театру виявилися перекритими через ремонтні роботи в приміщеннях, що належать Харківській обласній раді та передані в оренду Академії мистецтв Володимира Гришка.

Генеральний директор-художній керівник театру Олег Орищенко повідомив, що були перекриті, як основний шлях для прокладки пожежного рукава від гідранта на сцену, так і основний шлях евакуації співробітників театру, що перебувають на сцені та в виробничих приміщеннях.

«Безпека глядачів і артистів для нас є одним з головних пріоритетів. Представники школи Гришка були поінформовані про те, що їхні дії призведуть до блокування виходів, проте вони це зробили. У ситуації, що склалася, ми змушені були прийняти єдине можливе рішення і скасувати спектакль. І це абсолютно безпрецедентний випадок в нашій історії», – заявив генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ Олег Орищенко.

Він сказав, що керівництво театру вже поінформувало про ситуацію Міністерство культури. «Міністерство повністю підтримало наші дії, і ми очікуємо офіційної заяви з цього приводу», – сказав він.

За його словами, зрив спектаклю  це продовження тієї «вакханалії, яка відбувається навколо майнового комплексу ХНАТОБ».

«Будинок розділений між власниками на частини абсолютно бездумно, і складається відчуття, що хтось зацікавлений зупинити роботу національного театру. Ми, безумовно, так не залишимо ситуацію зі зривом вистави, і готуємо матеріали для звернення до суду», – заявив О. Орищенко.

Перший заступник гендиректора театру Ігор Тулузов повідомив, що представники Академії мистецтв Володимира Гришка вийшли за межі орендованого приміщення і почали займати прилеглі площі, що належать держпідприємству ХНАТОБ.

«Потрібно називати речі своїми іменами: ми зіткнулися зі справжнім рейдерством  відбувається планомірний замах на власність державного підприємства. Ми вже кілька років заявляємо про те, що у єдиного майнового комплексу Національного театру повинен бути один власник  держава. Це питання потрібно вирішити якомога швидше, інакше ми не зможемо бути застраховані від повторення подібних випадків», – заявив І. Тулузов.

Він повідомив, що вчора ввечері на місце події були викликані поліція, яка оформила протокол про блокування виходів, і державна служба з надзвичайних ситуацій, яка спільно з адміністрацією театру прийшла до висновку, що в такій ситуації неможливо проводити спектакль.

Він повідомив, що вранці 29-го березня виходи були розблоковані, і театр продовжує працювати в нормальному режимі.

З 2012 року майновий комплекс Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка був роздроблений: частина належить державі, а частина керується Харківською обласною радою, яка передає ці площі в оренду. Керівництво театру виступає за те, щоб весь майновий комплекс був переданий єдиному власнику в особі держави. У той же час на недавній сесії Харківської обласної ради була зроблена спроба провести рішення про передачу всього комплексу на баланс обласної ради. Керівництво театру вважає, що така ідея ставить під загрозу саме існування Національної опери в Харкові, оскільки загрожує довгостроковим конфліктом інтересів між власником будівлі і творчою частиною.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023