У Харкові живе унікальний комп’ютерник – Тарас Матвєєв незрячий, але це не заважає йому збирати ПК

На дотик ремонтує комп’ютери та на слух визначить усі їхні поламки. Унікальна людина живе та працює в Харкові, як стало відомо Вісті Ньюс. Тарас Матвєєв від народження не бачить, але це не завадило чоловіку самостійно вивчити всі нутрощі складної техніки та братися за ремонти. Зараз майстер на волонтерських засадах лагодить техніку у бібліотеці для незрячих і мріє про оновлення тамтешніх комп’ютерів. Дуже часто для людини з вадами зору ПК – це єдиний спосіб працевлаштуватися.

“Швидка комп’ютерна допомога” – так Тараса кличуть у харківській бібліотеці для незрячих. Це його другий дім, і кожен ПК тут він знає зсередини та на дотик.

О, спасибо! Я чего-то люблю минусовку отверточку. Она, смотря где, что нужно ковырнуть. Ну, вот здесь элементарно, вот блок питания.
Его сто раз ремонтировали, и здесь я не ставил винты на защелки.

Оксана Чеботарьова, бібліотекар бібліотеки для незрячих ім. Гіршмана:

Все компьютеры! В принципе, даже не только компьютеры. Перегорела лампочка – он приедет, починит, сломался краник – он приедет, починит. Он у нас починит все. Все, что есть.

Тарас Матвєєв незрячий від народження. Проте між ним і його любов’ю дитинства – фізикою – ніщо не змогло поставити перешкод. Жартує, у школі як прив’язаний ходив за вчителем. Тепер ремонтує все – від електромереж до комп’ютерів. Перший потрапив до рук у 2002 році.

Тарас Матвєєв, незрячий комп’ютерник:

Первый собирался очень долго. Во-первых, в силу дороговизны. Тогда я на этом еще не зарабатывал ничего. Для себя собирал – по тем пенсиям, наверное, года 2 собирал на комплектующие на один несчастный компьютер.

Тепер же майстром-самоучкою зібрані та відремонтовані сотні найрізноманітніших. У бібліотеці імені Гіршмана взагалі комп’ютери запрацювали для незрячих тільки завдяки Тарасу.

Анна Калініна, завідувач бібліотеки для незрячих ім. Гіршмана:

Компьютеры стоят, на них стоят основные программы для зрячих людей. Для незрячих нет ничего. И мы ничего не можем приобрести, потому что безумно дорого, а нам говорят, “коштів нема”. И с нуля, буквально с нуля все сделал Тарас. Абсолютно все, все программы, которые у нас стоят, все эти говорилки.

Тарас допомагає опанувати комп’ютер таким, як і він сам, незрячим, збирає для них техніку, встановлює програми та консультує при збоях. Але при цьому унікальний майстер живе на соцдопомогу та нечастими підробітками.

Тарас Матвєєв, незрячий комп’ютерник:

Это не пенсия, это пособие – 2178. Ну, как, сумма, на которую не разгуляешься, в принципе. Хотя есть у людей и поменьше.

У бібліотеці понад усе воліли б працевлаштувати Тараса, щоб комп’ютерник був під рукою, хоча б і на півставки. Але грошей на нові посади з бюджету не виділяють. Про постійну роботу як про диво мріє і сам ремонтник.

Тарас Матвєєв, незрячий комп’ютерник:

Та каждый день, ходил бы как на работу! Да и все. Работа нужна, денежка нужна. Но это чудо. Такого не будет, конечно.

Тарас Матвєєв, незрячий комп’ютерник:

Образования компьютерного, технического у меня нет. А стал я просто по причине того, что люблю технику.

В Україні живуть більше 2,5 млн із різними видами інвалідності. І хоча, за даними статистики, Харківська область другий регіон за кількістю вакансій для таких людей, Тарас знайти майстерню, яка б прийняла незрячого комп’ютерника на роботу, не може. Тому поки приймає в подарунок деталі та лагодить “залізяччя” вдома.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100