У Харкові заколядували більше тисячі людей – масштабний Вертеп-фест

У Харкові заколядували більше тисячі людей – там пройшов масштабний Вертеп-фест, як стало відомо Вісті Ньюс. Відкрили обрядовий фестиваль ходою. Колядники з різних областей України дали старт дводенному дійству з перформансами та етновечорницями. “Нову радість” разом заспівали в 30 містах України та світу.

Дорослі та діти, харків’яни та сотні гостей із різних міст України заколядували для Харкова.

Вертеп-фест за 3 роки став головним етнічним дійством для східної України. Перший фестиваль зібрав усього 3 міста, третій – уже півсотні. І об’єднав понад тисячу учасників.

Олена Рофе-Бекетова, ініціаторка Вертеп-фесту:

З усієї України! З усієї! Із Івано-Франківска, з Рівного, Дніпра, Запоріжжя. Яке б місце, область ви не назвали, всі тут є.

Колядники пройшли центром Харкова, але локацій для вертепів за два дні фестивалю буде кілька десятків. Це і лікарні, військовий шпиталь, парки, дитячі будинки, супермаркети, станції метро та опен-ейр майданчики.

Пропонуємо згадати, як пройшов перший фестивальний день, а заразом запрошуємо вертепувати й розповсюджувати святковий настрій і сьогодні разом з Вертеп-Фестом!#ВертепФест #ВертепФест2019 #ХарківЗТобою

Опубліковано Вертеп-Фест у Харкові Неділя, 13 січня 2019 р.

Ксенія, харків’янка:

Як не бути тут сьогодні? Ми 3 рік беремо у цьому участь, другий раз хода.

Світлана та Аріна, харків’янки:

Щоб вселити в нас більше тепла, добра, любові, свята.

Ходу вертепів містяни називають різдвяним карнавалом. На головній вулиці Харкова свої колядки заспівали 56 творчих колективів. Частку свого святвечора привезли з заходу та сходу.

https://www.facebook.com/vertepfest.kharkiv/posts/2469556466452977?__xts__%5B0%5D=68.ARAtTfvFp5BqZwadm94tnv-m1TIacDjIR5_48hwh_t7cc7DVqsvkWZHyUVvwLgb5O4fP1Mj3uEOZ1UKiqk3MEpdZhezphS-lvXa-zWpd51rI3zEELykgfPTkL8WiUAETo5DaXIjOReEwtEQ_93gbvEn7pitilhRZ8ic2vsIdOjGkKBv6ncO3_JVWMwv9Bw_bEMY69cBlquQb2Cr4RpbB0zGLWoh95R2bnBiHzwKH9KqlzUgH4ACmQO-n7pUgqebuArKemiFQsumsc_HPzxSEBO-lxCjbZpVdAjNJg26eLa6tiCaxdWSPLrujVlbj4aQzHkLckijzBY_azAeoLkamv7WSZUpp&__tn__=-R

Христина, колядниця з Івано-Франківська:
Діва Марія з маленьким Ісусом на руках, Йосип, 3 славні Царі, Цар Ірод, Жид, Козак, воїн АТО. Тобто наш вертеп розповідає про теперішні події, які зараз відбуваються на Україні.

Надія Бражнікова, колядниця з Лисичанська:

У нас в Лисичанске был вертеп, съезжались тоже с двух областей, это второе участие, а вообще по домам-квартирам ходим с вертепом.

Опубліковано Вертеп-Фест у Харкові Неділя, 13 січня 2019 р.

Слоганом фестивалю став заклик “Вертепуй разом із друзями!”, тому глядачів у тисячної ходи було не менше за учасників.

Раїса та Вікторія:

Мы специально приехали поучаствовать, посмотреть, даже из Интернета скачали колядку.

Опубліковано Вертеп-Фест у Харкові Субота, 12 січня 2019 р.

Головною ж подією Вертеп-фесту став міжнародний флешмоб. Одномоментно колядку “Нова радість стала” заспівали в Харкові та ще 30 містах і селах України. Більше того гурти колядників долучилися до акції в Лондоні, Відні, Амстердамі, загалом у 6-ти країнах Європи.

13 січня приїжджим колядникам показали Харків, а місцевих зібрали на етновечорниці, де навчили традиціям і обрядам з усіх куточків України.

Залишити відповідь