Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові заколядували більше тисячі людей – масштабний Вертеп-фест

У Харкові заколядували більше тисячі людей – там пройшов масштабний Вертеп-фест, як стало відомо Вісті Ньюс. Відкрили обрядовий фестиваль ходою. Колядники з різних областей України дали старт дводенному дійству з перформансами та етновечорницями. “Нову радість” разом заспівали в 30 містах України та світу.

Дорослі та діти, харків’яни та сотні гостей із різних міст України заколядували для Харкова.

Вертеп-фест за 3 роки став головним етнічним дійством для східної України. Перший фестиваль зібрав усього 3 міста, третій – уже півсотні. І об’єднав понад тисячу учасників.

Олена Рофе-Бекетова, ініціаторка Вертеп-фесту:

З усієї України! З усієї! Із Івано-Франківска, з Рівного, Дніпра, Запоріжжя. Яке б місце, область ви не назвали, всі тут є.

Колядники пройшли центром Харкова, але локацій для вертепів за два дні фестивалю буде кілька десятків. Це і лікарні, військовий шпиталь, парки, дитячі будинки, супермаркети, станції метро та опен-ейр майданчики.

Ксенія, харків’янка:

Як не бути тут сьогодні? Ми 3 рік беремо у цьому участь, другий раз хода.

Світлана та Аріна, харків’янки:

Щоб вселити в нас більше тепла, добра, любові, свята.

Ходу вертепів містяни називають різдвяним карнавалом. На головній вулиці Харкова свої колядки заспівали 56 творчих колективів. Частку свого святвечора привезли з заходу та сходу.

Христина, колядниця з Івано-Франківська:
Діва Марія з маленьким Ісусом на руках, Йосип, 3 славні Царі, Цар Ірод, Жид, Козак, воїн АТО. Тобто наш вертеп розповідає про теперішні події, які зараз відбуваються на Україні.

Надія Бражнікова, колядниця з Лисичанська:

У нас в Лисичанске был вертеп, съезжались тоже с двух областей, это второе участие, а вообще по домам-квартирам ходим с вертепом.

Слоганом фестивалю став заклик “Вертепуй разом із друзями!”, тому глядачів у тисячної ходи було не менше за учасників.

Раїса та Вікторія:

Мы специально приехали поучаствовать, посмотреть, даже из Интернета скачали колядку.

Головною ж подією Вертеп-фесту став міжнародний флешмоб. Одномоментно колядку “Нова радість стала” заспівали в Харкові та ще 30 містах і селах України. Більше того гурти колядників долучилися до акції в Лондоні, Відні, Амстердамі, загалом у 6-ти країнах Європи.

13 січня приїжджим колядникам показали Харків, а місцевих зібрали на етновечорниці, де навчили традиціям і обрядам з усіх куточків України.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023