У Харкові виявили випадок малярії – хворий студент із Конго

У Харкові у перші дні 2022-го року зафіксували 1-й завізний випадок малярії. Хворий громадянин Республіки Конго, він прибув на навчання до вищого навчального закладу.

Діагноз студенту поставили при проходженні медогляду в комунальному некомерційному підприємстві «Міська студентська лікарня». Хворого госпіталізували до терапевтичного відділення «Міської клінічної лікарні №31». За місцем проживання хворого фахівці провели епідеміологічне розслідування та запровадили комплекс протиепідемічних заходів.

Бесплатное стоковое фото с белый фон, жало, животные темы

Малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом. Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії.

Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості.

У ДУ “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” радять: якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.