Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові виставка клаптикового шиття «Чарівний світ жіночої душі» (до 22.03) 

З 28 лютого по 22 березня 2019 року КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» презентує виставку клаптикового шиття «Чарівний світ жіночої душі».  

Наскрізною темою всіх творів виставки є образ жінки. Шляхом гармонійного поєднання тканин різних колірних і геометричних рішень майстрині створюють неповторні колорити, особливі візерунки, сюжетні картини і навіть портрети. В творчих роботах розкривається вся мудрість, щедрість, ніжність, краса і багатогранність жіночої душі.

Мистецтво клаптикового шиття можна порівняти з живописом. Адже в нашому випадку фарби замінює тканина, а пензель голка з ниткою. Різноманітність виготовлених виробів у означеній техніці вражає яскравістю кольорів, розмаїттям створених малюнків, функціональним призначенням робіт.

Збирання полотна з клаптиків, аплікація з тканини, стьобані вироби здавна існували в багатьох народів світу. Ймовірно скрізь, де людина працювала з тканиною, виникала необхідність використовувати обрізки та випади крою, і клаптеве шиття виникало в тому чи іншому вигляді.

Зараз цей вид творчості дуже популярний у всьому світі і до нього ставляться як до виду мистецтва. Художні вироби по праву зайняли гідне місце серед творів декоративно-прикладної творчості в багатьох країнах світу. У нашій країні мистецтво клаптикового шиття починає відроджуватися, і з новою силою підкорює серця людей.

На виставці будуть представлені кращі роботи харківських та київських майстринь: Емілії Грекової, Ірини Фоміної, Олени Істоміної, Олени Рибальченко, Ірини Степаненко, Олени Пугачової, Галини Тарасової, Ірини Озерової, Ірини Каневської, Світлани Ларченко, Олени Шуміліної, Валерії Вионик, Оксани Гриненко, Ірини Луценко, Ольги Ківшар, Наталі Лисак, Анни Тіткової.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023