У Харкові виставка художніх виробів з природних матеріалів (5.02-10.03)

У Харкові з 5 лютого по 10 березня 2019 року КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» презентує виставку художніх виробів, сплетених з соломки, кукурудзяного листя та інших матеріалів «Подих осені».

У Харкові виставка художніх виробів з природних матеріалів (5.02-10.03) афиша ХарьковаСтворювати незвичайні, витончені речі з природних матеріалів українці вміли ще з давніх-давен. Спочатку це були необхідні для побуту речі (скрині, кошики), пізніше – елементи декору і ритуальні предмети, які з часом ставали дедалі досконалішими, і врешті решт перетворилися у справжній вид мистецтва. Матеріал для таких виробів, у більшості, збирався восени під час жнив, а взимку, маючи достатньо часу, майстри виготовляли найрізноманітніші вироби, починаючи від сакральних оберегів і дідухів та закінчуючи фігурками різних тваринок, ляльок і прикрас. При виготовленні переважно застосовували техніку плетіння, однак сьогодні можна зустріти зразки робіт, виконаних у техніці аплікація.

На виставці представлені декоративні роботи з соломи, кукурудзяного листя, трав та інших природних матеріалів, що були виконані 10 майстринями і їхніми учнями з Харкова та Харківської області.

На окрему увагу заслуговують твори Галини Воловик, Людмили Славгородської та їхніх учнів, які є унікальним явищем у розвитку декоративно-прикладного мистецтва області, адже виконані в рідкісних техніках соломоплетіння і плетіння з кукурудзяного листя.

Значну кількість експонатів виставки складають авторські роботи Олени Мешкової (травоплетіння) і Марини Животкової (аплікація). Ці та інші роботи кожен бажаючий матиме змогу спостерігати протягом місяця на виставці «Подих осені». 

Відкриття виставки відбудеться 5 лютого о 14.00.

Вхід вільний.

Час роботи: з 10.00 до 17.30, вихідний – субота, неділя.

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

Довідки за тел.: (057) 725-12-46, (057) 725-12-46;

Детальніше про подію – на сайті: https://www.cultura.kh.ua

Залишити відповідь