У Харкові виготовили та випробовують перший вітчизняний іоно-плазмовий двигун – унікальна розробка українців

Унікальні космічні розробки в Україні. У Харкові виготовили та випробовують перший вітчизняний іоно-плазмовий двигун. Апарат керує супутниками та кораблями поза земною орбітою. Він потужніший і економічніший за світові аналоги. І буквально, його сил стане на подорож із Землі на Венеру та назад, додому. Двигун став дітищем науковців і інженерів Харківського авіаційного інституту та підприємства ФЕД. Між планетами апарати летять завдяки іоно-плазмовим двигунам. Космічні агенства активно працюють саме на таких. У Харкові ж вже кілька років як розробили покращену версію. Новинку створили науковці та інженери АТ ФЕД і Авіаційного інституту. Зараз двигуни пройшли перші практичні випробування.

Нет описания.

Українські іоно-плазмові двигуни на 25% краще за світові аналоги за кількома параметрами. Таких потужних ніхто досі не робив. До всього вони економічніші. У ФЕД вже витратили на розробку та перші місяці випробувань 6 млн доларів. Перед першим польотом, двигун тестуватимуть ще близько 2 років. А це ще майже 5 млн. У межах унікальної лабораторії Авіаційного інституту двигун піддадуть усім можлив в космосі несподіванкам.

Тобто потужності українського двигуна стане на політ до іншої планети і повернення супутника чи міжпланетного корабля назад. Апаратом вже зацікавилися в Китаї, Туреччині та Німеччині. Інженери ж бачать його і в межах позаземного еко-проекту.

Нет описания.

І поки перші польоти на хакрівського іоно-плазмовому двигуні тільки в планах на 22-гий рік. Інша розробка ФЕД і ХАІ вже у лютому буде в космосі. Протягом 4 років інженери свторювали абсолютно нову систему охолодження для американського супутника-гіганта. Супутник і відповідно українське обладнання в ньому вже змонтовані. Систему охолодження харків”янам замовили в Європейському космічному агенстві.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.