У Харкові встановили пам’ятник Людмилі Гурченко

Пам’ятник Людмилі Гурченко встановили у Харкові, як стало відомо Вісті Ньюс. Уперше над зведенням монументу актрисі, співачці, почесній харків’янці в місті задумалися ще більше 10 років тому. За цей час з’явилася меморіальна дошка на школі, де вона вчилася, і мурал на будинку, де жила. Скульптуру ж вирішили встановити у сквері на Трінклера, тут артистка часто прогулювалася разом із чоловіком. Цікаво, що постать Гурченко височіє над найвідомішими персонажами, яких вона зіграла.

Центр Харкова, тихий сквер на Тринклера. І саме це місце обрали для пам’ятника Людмилі Гурченко. Як зізнається її чоловік, саме тут вони щоразу опинялися, приїжджаючи на батьківщину співачки.

Сергій Сенін, чоловік Людмили Гурченко:

Любимая гостиница Люсина, где она часто всегда останавливалась. Любимый сквер. Я не знал, что памятник будет открываться именно в этом сквере, потому что здесь мы тайком гуляли с собаками. Когда мы подъехали к гостинице, когда я у видео эти очертания, я подумал: боже мой, как это все совпадает!

Людмили Гурченко не стало в 2011 році. За рік після цього на її школі з’явилася меморіальна дошка актрисі. У 2016 на будинку, де вона жила в дитинстві створили мурал із її портретом. А ось відкриття пам’ятника не зважаючи на вже готові проекти, відкладалося. Врешті скульптуру створив фанат творчості однієї з найвідоміших українських-радянських актрис Катіб Мамедов. Чоловік зізнається, виріс на кіно з Гурченко. І саме це вплинуло на композицію монумента – акторка височіє над персонажами з 6 фільмів.

Скульптор обрав найвпізнаваніші моменти фільмів – виступ із “Карнавальної ночі” та хвилюючу розв’язку з “Вокзалу для двох”.

Катіб Мамедов, скульптор:

Я выбрал где-то 6 фильмов, которые мои самые любимые – это “Любовь и голуби”, потом “Вокзал на двоих” и “20 дней без войны”. Я все делал с любовью и старался максимально.

Чи схожа Людмила Гурченко на себе можна спитати у тих, хто знав її маленькою. Дівчата, із якими вчилася акторка, згадують про спочатку бешкетливу малу, а потім законодавицю моди для мільйонів глядачів.

Нінель Кривущенко, однокласниця Людмили Гурченко:

Она была очень боевая. Бегала в наш класс, списывала математику. Говорила, я буду артисткой, мне математика не нужна.

Світлана Іванова, однокласниця Людмили Гурченко:

Мы ее знаем с косичками. А это уже она после “Карнавальной ночи” приезжала в школу. В таком платьице черном с такой лодочкой. Мы такие платьица себе тоже пошили.

Живуть у Харкові й люди, які пам’ятають почесну харків’янку 3-річною.

Елла Варшавська, подруга дитинства Людмили Гурченко:

Мы были с ней и одногоршочницы, то есть в детском садике, а потом одноклассницы в музыкальной школе. И у меня 7 снимков сохранилось и того, и другого возрастов. Люся здесь, я скраю.

Символічно, що скульптуру прикрасили й рядком із пісні Гурченко, присвяченій її місту. Саме її харків’янка виконувала, коли приїжджала додому.

Залишити відповідь