Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові виявили 8 гектарів підпільного сміття на землі, яку рік повернули громаді

Харківська прокуратура виявила нелегальне сміттєзвалище на землі, яку рік тому повернули громаді, як стало відомо Вісті Ньюс. До слова, це майданчик неподалік центру Харкова – територія колишнього заводу. Із 2005 по 2017 рік міська рада віддала землю в оренду ТОВ. Тут мали збудувати торговельний центр. Однак будівництво так і не розпочалося. До того ж підприємство останні чотири роки не сплачувало за оренду. За оцінками експертів, земля вартує понад 140 млн грн. Але після повернення у комунальну власність сюди почали звозити сміття, навіть облаштувавши пропускний пункт для сміттєвозів. Щодня, за різними даними, на територію підпільного сміттєзвалища заїжджало від 40 до 100 автомобілів. Кожна автівка платила по 100 грн. Якщо везти відходи до санкціонованих звалищ, то це коштуватиме в середньому 1,5 тис. грн. Таким чином, навіть за найменшими підрахунками, бюджет міста недоотримував від 60 тис. грн щодня. Також слідство встановило, що на ділянці працює спеціалізована вантажна техніка (бульдозери, екскаватори, трактори), які приймали та розподіляли сміття. Окремо на майданчику сортували відходи: відбирали пластик, поліетилен, будматеріали тощо.

Досудове розслідування проводиться за статтею самовільне зайняття ділянки й забруднення земель. Окрім того, в рамках досудового розслідування буде надано оцінку діяльності чи бездіяльності посадових осіб Харківської міської ради, які були зобов’язані забезпечити цільове використання земель та не допустити їх забруднення.

Віта Дубовік, прес-секретар прокуратури Харківської області:
Слідство розуміє, хто є організатором цієї свалки безпосередньо. Хто організовував роботу людей, хто стояв на воротах і таке інше. Щодо міськради – не хочеться бути голослівною. Буде надано правову оцінку діяльності або бездіяльності працівників Харківської міськради до посадових обов’язків яких входило слідкувати за збереженням цієї земельної ділянки.
Ще наступне питання буде полягати в тому, як це все утилізувати тепер, як зачистити цю територію і зробити її придатною знову для будівництва чи для будь-якого іншого використання.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023