Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові ВИШ став каналом для незаконної міграції

У Харкові, посадовець приватного навчального закладу – Харківського інституту кадрів управління – на папері набирала студентів, а насправді видавала довідки нелегалам, як стало відомо Вісті Ньюс. Іноземці в’їжджали до України жити, спокійно перетинали кордон і числилися у ВНЗ по 10-15 років. Щоправда, навіть не знали, де саме вчаться. Відомо, що липовими студквитками скористалися щонайменше 4 сотні нелегалів.

Нелегали в’їжджали до України під виглядом студентів. Довідки про липове навчання іноземцям видавали в одному з приватних ВИШів Харкова. 56-річна завідувачка відділення Харківського інституту кадрів управління створила цілий канал міграції з кількох країн. У їхньому списку В’єтнам, Китай, Сирія, Ірак і Нігерія.

Віта Дубовик, прес-секретар прокуратури Харківської області:
Вони приїздили до Харківської області ніби-то для того, щоб навчатися у вказаному вищому навчальному закладі. Однак окрім необхідних документів, що ніби-то вони навчаються, заключили контракт із ВИШем, отримали всі необхідні посвідки та документи, більше жодних взаємовідносин у цих громадян із ВИШем не було. Деякі студенти в лапках, які допитали слідчі, навіть не змогли повідомити, де саме знаходиться їхній навчальний заклад.

Справа з викриття схеми потрапляння нелегалів через харківський ВНЗ триває вже більше року. Обшуки в інституті  проходили ще наприкінці лютого.

Оксана Іванець, помічник начальника Східного регіонального управління ДПСУ:
Під час обшуку та інших процесуальних дій минулого року було виявлено ряд фактів, які доводять причетність посадових осіб даного ВУЗу до протиправної схеми, тобто вони незаконно видавали посвідки на незаконне проживання громадянам із країн нелегальних міграцій.

Щоправда, у самому ВИШі говорять, студентів-іноземців тут не бачили вже давно.

– Студентов сейчас нет, 3 часа – они ушли. Сейчас мало студентов сюда ходит. А иностранных студентов здесь нет.
– А були чи не було?
– Когда-то может и были, но я не знаю.

Педагоги Інституту спілкуватися категорично відмовилися. Охорона всередину будівлі журналістів не допустила, але відшукати керівництво закладу згодився один з орендарів приміщення на Киргизькій.

Ігор, орендує приміщення в будівлі Інституту:
– Їх немає нікого.
– Керівництва немає?
– Ні.
– А підкажіть, можливо, чули, щодо цього навчального закладу відкрите кримінальне провадження?
– Так, обшуки були.

Відомо, що посвідки на тимчасове проживання отримали мінімум 4 сотні іноземців, серед них найбільше в’єтнамців. Вчилися ж липові студенти по 10-15 років. У поліції назвали й вартість студквитка, що відкривав нелегалам шлях до України, але не до української освіти – 850 доларів на рік. Основному фігуранту справи – 56-річній завідувачці Інституту – інкримінують організацію незаконної міграції та підроблення офіційних документів. Їй загрожує 7 років позбавлення волі. Поліція порушила понад сотню кримінальних проваджень. У ході досудового слідства мають встановити особи всіх членів злочинної групи.

ФОТО khar.gp.gov.ua

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023