Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові викрили підпільний реабілітаційний центр, що утримував людей силоміць

Викрадали з вулиці та лікували від придуманої залежності. У Харкові викрили підпільний реабілітаційний центр, що утримував людей силоміць, як стало відомо Вісті Ньюс. Дехто з бранців говорить, що більше року не виходив на вулицю. Заклад працював у Немишлянському районі міста.

Коли до двоповерхового будинку за великим парканом прийшла поліція, у ньому знаходився 31 реабілітант – і чоловіки, і жінки. Багато з них з інших областей України. З них більшість написали заяви про те, що їх тримали в закладі без їх згоди.

Віта Дубовик, прес-секретар прокуратури Харківської області:
Люди до цього ніби-то центру потрапляли різними шляхами: когось за проханням та бажанням родичів, дехто із тих, хто там утримувався, навіть не знають, хто їх туди запроторив, кажуть, що просто під’їхали на вулиці, запитали, як їх звати і майже силоміць доправили до центру.

Документи в людей забирали. Під час обшуків знайшли й чимало медпрепаратів – але чим “лікували” людей, наразі невідомо. Це зараз встановлюють експерти. Щодо умов утримання, то на одну особу було виділено менше місця, ніж у СІЗО. Люди жили в десятьох в одній кімнаті. Аби пацієнти не втекли від допомоги, їх замикали, на вікнах були грати, до всього будинок охороняли. Цікаво, що приватне домоволодіння зареєстроване на благодійну організацію, яка мала право надавати тільки соціальну допомогу.
Віта Дубовик, прес-секретар прокуратури Харківської області:
Центр зареєстрований, як благодійна організація, яка не має на меті отримання прибутку. Кошти, які ми знайшли в сейфі, – з написами прізвищ пацієнтів. Дуже цікаве питання.
Засновниками центру є двоє жінок, вони немісцеві, їх викликали на допит. Зараз справу кваліфікували статтею незаконне позбавлення волі, викрадення двох і більше осіб.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023