У Харкові відтепер є публічна приватна бібліотека для незрячих і слабозорих – унікальний інклюзивний проект створила харків’янка

Тисячі сторінок Брайлем і спілкування без обмежень. У Харкові відкрили першу приватну публічну бібліотеку для слабозорих і незрячих. Новий інклюзивний простір – це не просто полиці з книжками, а спілкування і доступ до нової інформації, якої немає в аудіоформаті і інтернеті. Безкоштовний доступ до книг дають і дітям, і дорослим.

Андрій – один із перших відвідувачів нової інклюзивної бібліотеки в Харкові. Юнак почав втрачати зір із 8 класу.

Андрій, перший відвідувач інклюзивного простору:

Я учился читать уже более-менее во взрослом возрасте и не настолько хорошо читаю. Я читаю двумя руками, несколькими пальцами.

Інклюзивний простір відкрили на подвір’ї ВИШу – Української інженерно-педагогічної академії. Особливість бібліотеки в тому, що тут з’являється те, чого немає у вільному доступі в інтернеті чи в аудіоформаті.

Лариса Гобельовська, засновниця інклюзивної бібліотеки:

Зробити так, щоб люди, які хочуть взяти в руки книгу Брайлем, подивитися її, погортати, звикнути до неї, попробувати читати. Дорослі люди, ті, які соромляться зайти в школу, взяти підручники шкільні і які хочуть крім шкільної програми отримати щось інше.

Появу такого унікального інклюзивного простору радо підтримали в Харкові.

Валентина Блажко, лікар-інфекціоніст, партнерка інклюзивного проекту:

В першу чергу, для мене велика честь бути тут, бо це одна з перших приватних книгарень, які підтримують дітей із вадами зору. Дуже важливо, щоб наші діти могли мати змогу отримувати якомога більше інформації, якомога більше знань, щоб світогляд був найширшим. І тому я дуже рада, що саме у нас, саме у Харкові з’явилася така чудова книгарня.

Юрій Гордієнко, президент Міжнародної академії захисту прав людини, партнер заходу:

Одно из важнейших достижений человечества для незрячих людей – это тактильный шрифт по Системе Брайля, благодаря которому они могут прочитать и написать любой текст. Сегодня в Харькове открылась первая частная библиотека со шрифтом Брайля, директором и основателем которой является Лариса ГОбелевская. Для меня и моей команды большая честь быть участником и партнером данного мероприятия.

Зараз на полицях вже 2 десятки книжок і ще 32 нові на підході. Засновниця бібліотеки з 2017-го року видає літературу Брайлем. Друк одного примірника обходиться втричі дорожче за звичайну буквенну книгу. Адже на сторінках не тільки крапки Брайля різних видів, а й текст, об’ємні малюнки та текстури для знайомства, наприклад, пір»їна чи фрагмент в’язання.

Євген Недовба, відвідувач інклюзивної бібліотеки:

Цікаво буде подивитися, що тут є. Почитати, подивитися.

Бібліотеку ж наповнюють рідкісними для України виданнями: технічною літературою та новинками від сучасників.

Світлана, вихователька спецшколи імені Короленка:

Дуже сподобалося те, що для слабозорих дітей ми маємо дуже яскраві малюнки. Дитина може бачити яскравий малюнок. І також все це може побачити незряча дитина.

Бібліотеку Лариса Гобельовська відкрила після участі в освітньому проекті від ЄС. До приміщення можна буде приїжджати за записом. Проект шукає спонсорів, адже фінансують інклюзивний простір команда його авторів.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.