У Харкові відкрився XIII Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва

У Харкові, найкращі юні музиканти демонструють свої таланти раз на два роки, як з’ясували Вісті Ньюс. Приймає музику та молодих дарувань Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат. 60 учасників із 10 країн гратимуть більше тижня, конкурс триватиме з 19 по 27 березня. Відкриття та перші виступи піаністів далі у сюжеті.

Перші виступи, перші оплески й геніальна гра. Усе це в межах XIII Міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнєва. Раз на два роки Харків приймає юних музикантів з усього світу. У 2018 році на участь подали заявки 60 піаністів із США, Канади, Австралії, Литви, Чехії, Грузії, Румунії, Казахстану, Австрії та, звісно, України.

Валерій Алтухов, директор Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату:

30 лет в этом зале проходит конкурс Крайнева, почти 30 лет. 20 лет открывал конкурс Владимир Всеволодович Крайнев. Наш питомец, наш воспитанник. Это единственный пианист из Украины, который получил 1-ю премию в 80-том году на международном конкурсе имени Чайковского. Тогда это было достижение нереальное. Никто до сих пор не может повторить этот подвиг.

Зараз образ харківського піаніста став символом конкурсу, його портрет обов’язкова частина музичної події. Досягти його вершин і перевершити їх – це завдання всіх музикантів, що з’їжджаються на Харківщину у березні.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Ми, дійсно, маємо гарні традиції, ці стіни мають гарні традиції, харківська школа має гарні традиції, а найголовніше ми маємо свій власний впевнений результат. Цим результатом ми можемо пишатися та його укріплювати. Бо це наше майбутнє. Настільки, наскільки наші діти, настільки, наскільки ми будемо наповнені любов’ю до культури, настільки буде і світ цікавішим і добрішим.

Конкурс вперше пройшов у харківській школі в 1992 році. І вже 21 рік він входить до Європейської Спілки молодіжних музичних конкурсів. З 19 по 27 березня за перемогу та звання кращого будуть змагатися діти у віці від 7 до 13 років, та від 14 до 18. Також найбільш очікуваним для музикантів є конкурс для дебютантів.
Цьогорічний конкурс став особливим – до відкриття меценати подарували дітям рояль Steinway.

Залишити відповідь