У Харкові відкрили меморіальну дошку екс-очільнику СБУ Валерію Малікову

У Харкові екс-очільнику Служби безпеки України Валерію Малікову відкрили меморіальну дошку, як стало відомо Вісті Ньюс. Пам’ятний знак відтепер вкаже перехожим, де жив генерал-полковник за часів роботи в Харкові. На урочисту подію прийшли колеги та друзі. Згадують колишнього голову спецслужби перш за все, як людину, що працювала в перші роки Незалежності України й заклала систему захисту.

Від 16-го березня на стіні будинку на вулиці Культури, 23 з’явилася меморіальна дошка.
Її відкрили на честь Валерія Малікова, чоловік до літа 1995 року очолював Службу безпеки України, а до червня 2015 року обіймав посаду радника голови СБУ. Ініціаторами увічнення стала громадська організація «Харківський клуб «Генерал». Генерал-полковник помер на 75-му році життя після тривалої хвороби. У Харкові він жив із 1977 до 80-того року. Однією з його найбільших заслуг називають перший захист Криму 94-95 року.

Валентин Голик, голова ГО «Харківський клуб «Генерал»:
Всі, хто працював із Валерієм Васильовичем згадують його як високопорядну, високоінтелігентну людину, яка відповідально відносилася до роботи на кожній посаді, на яку виводило її життя. Досить згадати лише про те, як перебуваючи на посаді Служби безпеки Російська Федерація намагалася вперше дестабілізувати ситуацію в Криму шляхом так званої “мешковщини“. Із погодженням із керівництвом країни Валерій Васильович особисто віддав наказ “Альфі”, яка забезпечила юрисдикцію: і фактичну, і юридичну, знаходження Криму в складі України.

На відкритті дошки колеги та друзі Малікова. Минулого року в Києві силами благодійної організації ветеранів СБУ про екс-керівника Служби видали книжку спогадів «Життя – Вітчизні. Голова СБ України генерал-полковник Маліков. З нагоди 75-річчя». Меморіальну дошку створив заслужений діяч мистецтв України Олександр Рідний.

Залишити відповідь