У Харкові відбувся ярмарок вакансій для людей з обмеженими можливостями

Співбесіди проходили й особисто, і по скайпу. Шукачі місць, наголошують — інвалідність — це не вирок. Такої ж думки та роботодавці. Тому вакансії підбирають, не лише враховуючи медичні показники, а й побажання претендентів. Які спеціальності доступні для харків’ян із вадами здоров’я, далі у новинах, з’ясували Вісті Ньюс.

 

У 22-річного Олександра вроджена вада серця. Майже півтора року він працював заправником на АЗС. Та 3 місяці тому хлопцеві довелося звільнитися. Поки що роботу він не знайшов.

Олександр Дудка, шукає роботу для людей з обмеженими можливостями:
У меня 3-я рабочая, но физические тяжелые нагрузки противопоказаны. Либо легкие, либо умеренные Тяжело было в основном зимой. Потому что холодно. Отопление там… Ну только в магазине. Работы была куча. Я поработал, мне хватило. Это не для меня. Там больше морально устаешь, потому что клиенты бывает приезжают с плохим настроением, выливают это на тебя и ты потом полдня ходишь в плохом настроении.

Часто влаштуватися на роботу заважають не проблеми зі здоров’ям, а відсутність досвіду.

Олександр Конюшенко, шукає роботу для людей з обмеженими можливостями:
С детства плохо видел. Потом неудачная операция была. И перестал видеть как бы. Сейчас проблема как для меня как бы — это отсутствие опыта работы. Я заканчивал медколледж по массажу, а без опыта работы очень сложно.

Щороку до Харківського міського центру зайнятості звертається майже 1 000 людей зі схожими історіями. Аби людям з обмеженими можливостями було зручніше спілкуватися з роботодавцями, тут влаштовують і скайп-конференції. Тож пошук місця може початися онлайн.

Андрій Козовник. шукає роботу для людей з обмеженими можливостями:
Очень замечательно. Для меня это ново. Не скрою. Это в первый раз. Но это очень удобно. По-моему, просто прекрасно.

Тетяна Лук’янчук, заст. начальника взаємодії з роботодавцями Центру зайнятості:
Скайп-конференция, мне кажется у нас более результативна, потому что человек как-то не обременен в плане того, что он пока добрался, как-то уже устал. Здесь он пришел, спокойно пообщался и всегда, когда ты трудоустраиваешься, тебе нужно быть спокойным, показать себя. Поэтому мне кажется, что скайп-конференция это то, что как раз собеседование прошло результативно. 

Роботодавці, які взяли участь у ярмарку, намагаються представити базу професій, яка б відповідала індивідуальним потребам людей — це і здоров’я, і вподобання.

Валерій Руденко, представник мережі автозаправочних станцій:
Нам они нужны. Мы не боимся. Мы социально ответственная организация, у нас работают инвалиды на данный момент. С ним нелегко, но у нас на данный момент работает 9 людей с ограниченными возможностями.

Ярмарок вакансій проходить щороку з нагоди міжнародного дня людей з обмеженими можливостями.

Сергій Піженко, директор Харківського міського центру зайнятості:
Участвуют 18 предприятий города Харькова, в которых есть потребность в трудоустройстве инвалидов. Это сети аптек, сеть заправочных станций и строительные компании. Крупные предприятия. Предприятия обязаны трудоустроить 4% процента инвалидов из общего количества рабочих. Это, так называемая, 4-процентная квота, поэтому мы работаем как посредники на рынке труда.

За статистикою міського центру зайнятості, 70% усіх шукачів із них отримують бажане місце. Часто претенденти, обмежені станом здоров’я, шукають дистанційну роботу.

Новини. Харків&Україна visti.news

bigmir)net TOP 100