У Харкові відбувся круглий стіл «НОРЛАУ. Проект пробації» за участі Норвезької місії радників

Повномасштабне впровадження пробації в Україні має на меті розвиток системи альтернативних покарань, не пов’язаних з утриманням у місцях позбавлення волі. На думку норвезьких фахівців, обмеження свободи для людини, яка залишається у соціумі, має більший ефект та створює умови, які запобігають новим злочинам. Що ж вже реалізовано з “НОРЛАУ. Проект пробації та що планується, насамперед, стосовно Харківщини, далi у відео.

24-го квітня в Харкові відбувся круглий стіл за участі Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні «НОРЛАУ. Проект пробації». Захід було присвячено темі «Що таке пробація і чому це важливо». Розпочали з вітального слова Керівника.

Willy Giil, Керівник NORLAU:
Норвегія взяла на себе зобов’язання в підтримці проекту пробації в Україні. Ми направили команду, яка представляє всі ланки правосуддя. Мета ж проекту – розбудувати пробацію в Україні для суддів, прокуратури та суспільства. Сьогодні відбувається перший круглий стіл. Пробація – це нова інституція, яка працює на новій платформі. На Харківщині є дуже великий потенціал для успішної реалізації. Ми тут говоримо про співпрацю, створення унікального центру. Якщо ж подивитись на центри Пробації, то це буде найбільша організація в Європі. Ми зможемо співпрацювати з вами та партнерами в Білій Церкві. Щодо Наступного круглого столу, то він відбудеться в середині або наприкінці червня.

Олег Янчук, в.о. директора Державної установи:
«Центр пробації» презентував доповідь на тему «Впровадження пробації в Україні: Стан та перспективи». «Головна мета пробації, це, перш за все, забезпечення безпеки суспільства».

Тему «Пробації у Європі. Стосовно Зниження рівня злочинності та реабілітації» висвітлив керівник НОРЛАУ, Willy Giil:
Досвід пробації в Європі, – є дієвим механізмом зниження рівня злочинності в країнах. Сам задіяний в системі пробації більше тридцяти років і впевнений, що система пробації є дуже важливою ланкою в системі судочинства. І всі установи повинні перебувати в партнерстві, що є дуже важливим для того, щоб суспільство переконалося в доцільності цієї програми.

Стосовно Використання альтернативних санкцій – погляд суду та прокуратури Норвегії розповів голова одного з апеляційних судів Норвегії Тorolv Groseth:
Вперше громадські роботи в Норвегії були запроваджені в 30-60 роках і думка була такою, що злочинність можна виховати трудовими школами, гуманізувати систему правосуддя. Це своєрідна альтернатива умовному ув’язненню.
Суспільство має знати про превентивну систему покарання. І покарання має мотивувати людину виконувати закон. Головна ідея полягає в тому, щоб сама думка про покарання була настільки некомфортною для людини, щоб вона взагалі відмовилась від його скоєння.

Eva Lynghjem, Радник з правових питань обвинувачення, NORLAU:
У Норвегії трьох ланкова система органів прокуратури інтегрує з національною поліцією, кодексом діяльності прокуратури передбачено проведення контролю у системі пробації. В українському ж законодавством є велика обізнаність в частині існування строків виконання приписів органів прокуратури.

Щодо Програм підготовки до звільнення: побудова «мосту» співпраці між персоналом установ виконання покарань та пробації. Інакше кажучи, про Досвід Норвегії розповіла Siri Fjortoft, Керівник установи виконання покарань, NORLAU:
Саме активна виправна служба і є безпечністю для суспільства. Установи Норвегії нараховують 5000 працівників, які з повагою один до одного відносяться всередині системи та до суспільства. Оскільки головна мета – відданість своїй справі, здобуття нових знань та мотивацій до змін. Стимулювання засобів і навичок життя без злочину в світі.

Наукові аспекти впровадження пробації були висвітлені в доповіді доценту кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права, к.ю.н., старшого наукового співробітника Костянтина Автухова. Важливість взаємодії зі ЗМІ у пробації розповіла Анна Трушова, Начальник Відділу комунікації та інформаційного забезпечення Державної установи «Центр пробації». Щодо викликів та нової моделі роботи у м. Харкові доповіла Марина Гречанюк, Начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Пробаційні програми в Україні: ретроспектива та загальний огляд були характеризовані у доповіді Олени Суботенко, Начальник Відділу пробаційних програм Департаменту пробації Міністерства юстиції України. Питання Пробації у м. Біла Церква: її напрями із правопорушниками висвітлила Ольга Якименко, Начальник Білоцерківського міськрайонного Відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України. Після кожного виступу був наданий час для питань та обговорень. Учасники круглого столу відмітили велике значення подібного заходу та висловили пропозиції щодо тем наступних зустрічей.

До слова, у Харкові пілотний проект пробації – альтернативних видів покарань, планується реалізовувати в Качанівській виправній колонії. Він буде спрямований на раннє звільнення засуджених жінок із застосуванням пробації. Всі вони потраплять під спеціальну програму, яка забезпечить їм підтримку на волі, – психологічну, медичну та соціальну, що включає надання тимчасового житла і роботи.

Тorolv Groseth, суддя, NORLAU:
У проекті не мають брати участь злочинці, які вчинили тяжкі злочини, бо для них застосовується покарання у формі ув’язнення. Суспільство ніколи не погодиться з таким покаранням як громадські роботи для таких злочинів. Ситуація ж в Норвегії змінилась кардинально. Ми отримали дані тиждень тому, що наразі за межами установ виконання покарань, відбувають покарання більше правопорушників ніж в таких установах, це ми говоримо за перші злочини.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100