У Харкові в Екопарку вигодовують новонароджених лосенят, яких врятували з пожежі в Чорнобилі

Двох новонароджених лосенят врятували з пожежі в Чорнобилі. Малята, ледь тримаючись на ногах, вийшли з палаючого лісу до випадкових людей. Подружжя передало знайд до харківського екопарку. Тут тварини підростуть, і далі їх повернуть у природу. Поки ж лосята наїдають боки та ніжаться від масажу.

Цим чорнобильським лосенятам менше двох тижнів. Вогонь у зоні відчуження знищив десятки гектарів лісу, гинули тварини. Малих полум’я лишило сиротами.

Олена Фомічова, провідна зоологиня Екопарку:

Их подобрали в Чернобыле еще с мокрой неотсохшей пуповинкой, видимо мама или погибла, или очень сильно испугалась. Но, слава богу, малыши от пожара не пострадали. Мы рады, что ребята спасены – потому что они были сиротами, остались без мамы. И одни они бы, естественно, погибли.

Лосенята самі вийшли до людей. Їх підібрало подружжя з Київщини і тиждень тому привезло до Харкова.

Володимир Сергієнко, ветлікар Екопарку:

Вони контакти не залишили, не схотіли, щоб про них повідомляли – буть героями.

В Україні налічують до 6 тисяч особин цих червонокнижних красенів. В Екопарку вже підростає пара дорослих лосів. Чекають на повернення до дикої природи. На знайд теж чекають рідні ліси. Але до того часу ще понад рік і посилене годування.

Помимо молока мы им даем веточки ивы, рябины, и по-немножку тавку жуют. Больше им пока нельзя ничего.

Володимир Сергієнко, ветлікар Екопарку:

Ми вже привикли, тому що в ому році ми викармлювали лосенят, до того нам приносили косуль. Вони схожі між собою. Ми їх кормили козбїм молоком. Вони бистро привикають до людини, сприймають її як свій член сімї. І считають їх за батьків своїх.

Дівчина та хлопчик дуже активні, хоч ще і непевно тримаються на ногах. У самця за рік почнуть прокльовуватися роги, а коли стане зовсім дорослим, сягне понад двох метрів і набере більше 7 сотень кілограмів. Поки ж малі підставляють боки під масаж.

Володимир Сергієнко, ветлікар Екопарку:

Масаж їм робим щоразу як погодуєм, для того щоб не було в них коліків.

На час реабілітації і дорослення в Харкові, чорнобильським лосенятам оберуть імена. В інтернет-конкурсі прізвиськ можуть взяти участь усі охочі.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.