У Харкові тимчасова слідча комісія ВР заслухала справи щодо нападів на активістів – Булаха, Лісічкіна та самогубства Бичка

Півтора року після нападів і підозрілого самогубства, та жодного покараного. Справи харківських громадських активістів заслухали на виїзному слуханні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, як стало відомо Вісті Ньюс. У Харкові на слуху три справи. Йдеться про побиття членів місцевого антикорупційного центру та загибель екоактивіста Миколи Бичка.

Гучні напади, які затихають на стадії розслідувань і судів. У Харкові на слуху три такі. На Дмитра Булаха, керівника Харківського антикорупційного центру, напали влітку 17-го року. Чоловіку пробили голову неподалік дому. Нападники та організатор затримані, але щодо організатора в суді навіть до розгляду справи по суті не перейшли. Замовника ж немає. На той час Булах займався кількома справами.

Дмитро Булах, керівник Харківського антикорупційного центру:

Було декілька актуальних справ, якими на той час я і мої колеги займалися. Це відновлення Балаклії після вибухів. Друга  кооперативна схема Кернеса-Добкіна. Третя  те, що я підозрюю, невідповідність декларацій у заступника голови обласної ради.

У Євгена Лісічкіна історія схожа  восени 2017 року напад біля квартири. Але ані виконавців, ані замовників немає. Більше того самого антикорупціонера звинуватили в інсценуванні. Справу закривали тричі.

Євген Лісічкін, активіст Харківського антикорупційного центру:

Поліція фактично взяла цю версію про інсценування, яку вона нічим не може підтвердити, крім слів нападників та організаторів. Мені, звісно, пощастило більше ніж Дмитру Булаху, Миколі Бичку, Каті Гандзюк. Але моя мета  знайти замовника, всю схему.

Справу ж загиблого Миколи Бичка, екоактивіста з Есхара, якого знайшли повішеним у лісі влітку минулоріч, взагалі закрили. Слідчі довели самогубство, але правозахисники наполягають на тому, що чоловіка вбили.

Роман Ліхачов, керівник Чугуївської правозахисної групи:

Почему экономическая версия не рассматривалась вообще? Не был на момент моего участия в деле проведен ни допрос лиц, которые могли желать смерти Николаю. Так, как он заявлял о существенных миллионных убытках. Поэтому, я считаю, что было сделано все, чтобы подстроить суицидальную версию.

Усі ці три справи заслухали на виїзному засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Її на прохання активістів провели в Харкові. У понеділок заслухали постраждалих і їхніх представників, поставили питання слідчим.

Олена Сотник, секретар Тимчасової слідчої комісії ВР:

Харків є одним із ключових міст в Україні, де активісти на сьогоднішній день є фактично опозицією, у тому числі й до місцевої влади. І бездіяльність правоохоронних органів загрожує безпеці громадських діячів, вимушені боротися з корупцією, поки інші органи, які б мали це робити, цього не роблять.

В усіх три випадках керівники правоохоронних органів Харківщини взяли на контроль ці справи. У справі Євгена Лісічкіна рекомендували змінити процесуального керівника. Щодо Дмитра Булаха  члени комісії просять правоохоронців зосередитися на пошуку замовників. Рекомендувати ж знову відкрити справу щодо самогубства Миколи Бичка комісія не може  рідня загиблого претензій до слідства немає.

Залишити відповідь