Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові тестували підземку на випадок авіанальоту

У Харкові о першій ночі, коли метро зачинене для пасажирів, тут тренувалися його працівники, як стало відомо Вісті Ньюс.  Вчилися в режимі надзвичайного стану відкривати та закривати входи. З одного боку, максимально швидко зробити станцію доступною для городян. З іншого – зачинити укриття від радіації.

У ніч із п’ятниці на суботу харківська підземка на півгодини перетворилася на бомбосховище. Тут відпрацювали дії на випадок авіаудару.

Перед входом у підземку близько сотні курсантів. Їхня роль цієї ночі не рятувати, а зіграти городян, що рятуються від авіанальоту. У статистів мінімум інформації, щоб були більш схожі на пересічних містян.

Анастасія Пашко, курсантка:

Переживательно. Даже не знаю, чего ждать и что мы будем делать.

Діяти довелося працівникам метрополітену. Саме їх тестували на швидкість і злагодженість.

Станція “Історичний музей” переходить у режим укриття населення. Щойно двері будуть відкриті, а турнікети заблоковані, городяни мають швидко спуститися в середину станції. Вже на перонах людей розсортують за віком і станом здоров’я – це обов’язок чергових станції.

Шановні громадяни, рівномірно розміщайтесь на платформі. Жінки з маленькими дітьми проходьте до вагонів електропоїздів.

Владислав Кердивар, грає роль постраждалого городянина:

Заходим, главное, просто не толпой и спокойно себя вести. Помогать друг другу – главное.

Анна Черненко, журналіст:

У підсобних приміщеннях метрополітену будуть розташовані медпункти. Власне, далі треба йти за стрілочками, щоб знайти лікаря, або поранених доставлять саме сюди.

Лікарі наголошують, один метрополітенівський медпункт у разі тисняви та поранень використовувати неможна. Буде потрібно більше кімнат і, ймовірно, платформа.

Роман Ходарєв, лікар:

Если бы по плану учения была предусмотрена давка или еще что-нибудь, с нами бы взаимодействовали спасатели, мы бы разворачивали сортировочные площадки, где оказывали бы помощь.

Олександр Василенко, лікар:

Перш за все потрібно, є поліція, МЧС, – їх слухати. Та робітники метрополітену, слухати їхні команди. Вони доставляють нам пацієнтів. Ну, а ми вже надаємо допомогу.

Протигази чи інші спецзасоби порятунку метрополітенівці не показують. Цифр, скільки саме людей зможуть сховатися від авіаудару, не називають. Мовляв, спецоб’єкт, і інформація закрита.

Павло Пономаренко, директор Департаменту цивільного захисту ХОДА:
Будь-які цифри я не можу казати, оскільки це інформація з обмеженим доступом.

Єдине, нагадують, усі станції метро можуть служити тимчасовими укриттями. За підрахунками експертів, вони можуть вмістити більше 200 тисяч людей. І хоча запасу їжі в підземці не зберігають, проте тут є питна вода.

Для подачі питної води на станціях відкривають фонтанчики. Коли метро працює у звичайному, штатному режимі, то їх не видно, і більшість пасажирів навіть про них не знає.

Ще одна прихована властивість метро – гермодвері. Вони запечатують станцію від води.

Але головне, ці двері не мають пропустити невидиму небезпеку.

Анна Черненко, журналіст:

Ці металеві двері у метрополітені закриваються тільки у разі крайньої небезпеки, наприклад, ядерного вибуху. Закривають їх за лічені секунди, і вони здатні захистити від радіації.

Усього в Харкові налічують більше 4-х тисяч об’єктів, які можуть слугувати укриттям. Метро вважають найбільш доступним і дієвим.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023