У Харкові та по всій Україні пройшли мітинги щодо виборчої реформи

В Україні пройшли мітинги за виборчу реформу, як стало відомо Вісті Ньюс. Представники різних політичних партій і громадських організацій прагнуть піти від існуючої виборчої системи. Нагадаю, зараз вибори депутатів до Верховної ради, здійснюють за закритими партійними списками та за мажоритарною системою. Учасники акцій вважають такий підхід непрозорими. Подібний мітинг відбувся і в Харкові.

На мітинг у Харкові прийшли представники 8 політичних партій, всеукраїнських організацій і громадяни. Їхня спільна вимога – змінити існуючу виборчу систему.

Ігор Ясінській, харків’янин:
Мають бути відкриті списки. Ми маємо знати кого ми обираємо. Прізвища і хто він є. Біографію, звідки він, звідки грошенята в нього, – все я хочу знати! Я такий прискіпливий.

Наталя Селіна, харківське об’єднання ВО «Свобода»:
Люди не повинні отримувати кота у мішку. Люди повинні розуміти за кого вони голосують і кого приведуть до парламенту. Тому що, це наші обранці, які наші інтереси несуть у законотворчі органи, у владу.

Під будівлею Харківської обласної ради зібралося понад 2-х сотень людей. Учасники акції наголошують, зміни необхідні, отже містяни прогнозують, що цей мітинг перший із низки.

Ігор Геращенко, представник партії «Громадянська позиція»:

Этот митинг показывает, что народ уже готов к изменениям политическим, без революций. То есть пытаемся достучаться к власти, чтобы дать понять, что пора уже действовать, а обещания уже это все в прошлом.

Учасники харківської акції зібрали підписи зі зверненням до депутатів обласної ради з закликом поміняти виборчу систему в Україні в найкоротші терміни.

Тарас Сітенко, голова Харківського громадського об’єднання «Самопоміч»:

Для того, щоб він запрацював на наступних виборах, він має бути прийнятий за рік до того, як відбудуться вибори. Зараз, якщо він не буде прийнятий на цій сесії, то влітку він вже не буде прийнятий і ми маємо всі шанси зайти в наступний виборчий процес за законами Януковича.

Окрім відкритих списків кандидатів харків’яни вимагають уваги до виборчих комісій і можливості своєрідного “імпічменту” для обраних депутатів.

Артем Попов, керівник агітаційного відділу ГО «Національний корпус»:

Стара система, коли люди купували місця за гречку, за гроші займали перші місця і проходили в парламент, цього не повинно взагалі бути. Також ми підтримуємо таку норму, як відклик депутата, якщо він не відстоює інтереси своїх виборців.

Подібні мітинги пройшли в кількох містах України, зокрема Львові, Вінниці, Кропивницькому, Полтаві тощо.

Залишити відповідь