Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові та містах України пройшла акція пам’яті Катерини Гандзюк

У лікарні померла Катерина Гандзюк, як стало відомо Вісті Ньюс. Напад на херсонську активістку скоїли ще влітку, громадську діячку облили кислотою під її домом. У дівчини були складні опіки, і весь цей час вона перебувала під наглядом медиків. Після смерті Катерини поліція перекваліфікувала напад на неї на закінчене умисне вбивство. Тож тепер розслідування будуть проводити за статтею “умисне вбивство, скоєне групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення”. У вечір смерті активістки у низці міст України пройшли акції під управліннями поліції, на яких сотні людей вимагали від правоохоронців результатів розслідування в понад 40 справах нападів на активістів.

4-го листопада, близько 12.00 в опіковому відділенні Київської міської клінічної лікарні №2 померла Катерина Гандзюк, активістка, радниця Херсонського міського голови. Після висновків експертизи щодо причин смерті справі дадуть правову кваліфікацію. Розслідування щодо встановлення замовників нападу на активістку, за ініціативи Генеральної прокуратури, проводить Служба безпеки України.
Дівчина в лікарні з липня – на неї напали та облили кислотою.

Олександра Щукіна, керівник секретаріату Харківської реформаторської коаліції:

Катя была будущим Украины. Такие люди как Катя – это будущее Украины, и сегодня одного из таких людей не стало, и это очень грустно. Мы пришли напомнить, что нас не остановить, и что мы найдем вместе с милицией, мы будем добиваться того, чтобы нашли все таки тех, кто это заказал.

Останнє звернення Катерини Гандзюк, яка вона записала в лікарні, пролунало в Харкові. Відео спеціально спроектували на стіни обласного управління поліції, адже всі учасники акції пам’яті громадської активістки, переконані: реального розслідування нападу на неї немає. Так само як це відбувається і в розслідуваннях понад 40 нападів на громадських діячів України. Серед тих, кого назвала Катерина, і Дмитро Булах. Наразі справу про напад на нього з суду повернули на дорозслідування.

Дмитро Булах, голова Харківського антикорупційного центру:

По моему собственно нападение по инсайду я знаю, что это сотрудник правоохранительных органов, поэтому основную часть вины несут люди, которые взяли на себя ответственность руководить министерствами, прокуратурой страной. Но, к сожалению, справляются так себе.

Більше 4 сотень харків’ян прийшли на акцію. Вони принесли квіти. Під стінами обласної поліції встановили фото Катерини Гандзюк і лампади. У руках городяни тримали фото херсонської активістки, на кожному з яких було написано “її вбили”.

Руслан Зернецький, аналітик ГО “Чесно”:

Це стосується кожного з нас. Це стосується не тільки активістів, активних громадян, це стосується кожного громадянина нашої країни, тому що що сталося з Катериною Гандзюк, може статися з кожним. І через це ми тут. Закликати нашу владу до якихось дій, розслідування нападів на активістів, журналістів і так далі. Це не поодинокий випадок, на жаль. І останнім часом це повторюється все частіше і частіше.

Подібні акції пройшли в Києві, рідному для Катерини Херсоні й ще десятці міст України. Причину смерті активістки поліція обіцяє назвати після експертизи.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023