У Харкові суд знову заборонив проспект Жукова – друге судове коло через назву

Суд вдруге заборонив називати проспект прізвищем радянського маршала. Харківський окружний адмінсуд відмінив переназву і так перейменованого у ході декомунізації проспекту Григоренка. Це вже друге судове коло, яке проходить ця харківська вулиця. Мерія рік тому вирішила забрати у вулиці прізвище генерала-дисидента Петра Григоренка, але програла в суді. Повторно повертати маршала на мапу міста почали з лютого, за це вдруге проголосували депутати на сесії. Активісти ж знову звернулися до суду, і знову перемогли.

Проте і це може бути не крапкою в історії поневірянь проспекту. У мерії пообіцяли в найближчий час подати апеляцію. Тим часом вказівники з назвою проспекту на будинках змінювали вже кілька разів.

Андрій Коломійцев, адвокат ВО «Свободи»:

Маршал Жуков, за їх точки зору, він брав участь у вигнанні фашистських окупантів з України, то він може і, топоніми можуть називатися і його ім.»ям. В принципі, за такої логіки і Сталіна можна проспект зробити або взагалі місто Харків перейменувати у Сталіно, наприклад. За такої логіки. Наша позиція однозначна – що це просто формально протирічить законодавству.

Юлія Гришнов,а харків’янка:

Проспект Жукова и имя Жукова и вобще имена коммунистических деятелей – это часть большой программы российского влияния на Украину. Короче говоряэто часть враждебных действийСчитаю я.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.