У Харкові розпочався фестиваль NonStopMedia IX. Основний виставковий проект відкривається 2.09

27-го серпня у Харкові стартував фестиваль молодіжного мистецтва NonStopMedia. Протягом двох тижнів на 10 майданчиках міста відбуватимуться виставки, концерти, вистави, презентації, вечірки, майстер-класи, лекції, екскурсії. Вхід на всі події фестивалю вільний. До участі запрошуються всі харків’яни та гості міста, адже кожен зможе відшукати в програмі щось цікаве для себе.

У Харкові розпочався фестиваль NonStopMedia IX.Центральна подія NonStopMedia IX — відкриття основного виставкового проекту, який об’єднує роботи фіналістів, молодих художників з України, Польщі та Білорусі. Воно відбудеться 2 вересня о 17:00 у Палаці студентів «ХПІ». Виставка працюватиме до 9 вересня. В останній день роботи о 15:00 відбудеться екскурсія виставкою лауреатів фестивалю із членами журі та кураторами.

 Головна виставка об`єднає 10 проектів, що пройшли відбір журі. Палац студентів ХПІ — це новий майданчик для сучасного Харкова, але він має історичне значення. Тут проходили перші виставки харківських фотографів та живописців-нонконформістів. Зараз вони вписані в історію сучасного харківського мистецтва, — каже кураторка NonStopMedia IX Анастасія Хлестова.

Усі проекти подавалися учасниками фестивалю окремо. Куратори не намагалися підбити їх під одну концепцію. Окрім основного виставкового проекту, у межах NonStopMedia IX, працюватимуть інші експозиції.

 Оскільки ми активно співпрацюємо з вишами, то один з проектів буде відкриватися в Харківському національному економічному університеті    виставка Олі Бабак і Олександра Краплі. Їх проект    це взаємодія з простором вишу, його історією і контекстом. Виставка відкриється 7 вересня о 17:00. А 28 серпня о 18:00 в VOVATANYA відкриється спецпроект галереї з Дніпра «Артсвіт». Вони привезуть кураторський проект Наталії Чичасової. Кураторка працює з колекцією радянської графіки і показує ці роботи з витворами молодих художників з України. Вони дуже відрізняються, але часто перегукуються між собою, коментує куратор   NonStopMedia ІХ Антон Ткаченко.

Довідка

NonStopMedia є одним з перших фестивалів в Україні, зосереджений на молодіжному мистецтві (перший NonStopMedia відбувся у 2003 році). NonStopMedia — це стартовий майданчик для експериментального візуального мистецтва в Україні, який дає можливість молодим і досі невідомим художникам заявити про себе. Лауреати NonStopMedia IX отримають змогу влаштувати виставку в галереях України, які є партнерами фестивалю, протягом наступного року.

Головне завдання NonStopMedia-IX — сприяти молодим авторам у творчій діяльності у галузі сучасного мистецтва, а також, аrt networking — створення культурних зв’язків.

Члени журі: Тетяна Тумасьян / Харків, Україна — кураторка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця фестивалю NonStopMedia; Сергій Братков / Харків-Москва — художник, фотограф, куратор, учасник Венеційської бієнале; Роман Мінін / Харків, Україна — художник, переможець і лауреат міжнародних арт-форумів, лауреат NonStopMedia.

Куратори фестивалю: Настя Хлестова — кураторка, мистецтвознавиця, співзасновниця групи «VIDSOTOK», кураторка Харківської муніципальної галереї; Антон Ткаченко — художник, куратор, співзасновник групи «VIDSOTOK», фіналіст NonStopMedia-2014.

Фіналісти NonStopMedia IX:  Григорій Гудаченко, Аня Мананкіна, Іра Водолажченко, Томаш Гажлінсі і Вікторія Дорр, Анастасія Худякова, Коршунов Євген, Вероніка Чередниченко і Богдана Пацюк, Женя Лаптій, Дар’я Кольцова, Роман Камінський та Наталія Ткаченко (кураторка).

Програма фестивалю

29.08:

18.00 – виставка з архівів фестивалю, візуалізація історії NonStopMedia (Ampersand food & art, вул. Сумська, 71)

Презентація каталогів, афіш та програмок фестивалю за 15 років його існування від Тетяни Борзунової та Ірини Оленіної.

30.08:

17.00 – лекція Ольги Сімсон, докторки юридичних наук, директорки Інституту права, технологій та інновацій (ILTI), «Захист інтелектуальної власності в сучасному мистецтві» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Мета лекції – продемонструвати, як нові тенденції та форми в мистецтві впливають на охорону інтелектуальної власності, дати представникам креативної індустрії інструменти захисту авторських прав, показати грань між інтелектуальною власністю та апропріетарним мистецтвом.

19.00 – лекція Тетяни Тумасян, директорки Муніципальної галереї та засновниці  NonStopMedia про історію фестивалю (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Розповідь про те, як і чому з’явився фестиваль, як змінився склад учасників, яке майбутнє чекає НонСтоп. У 2003 році Тетяна Тумасян заснувала фестиваль молодіжних проектів NonStopMedia. За час існування NonStopMedia утвердився як важлива комунікативна платформа для молодого сучасного мистецтва, що зумовлено різноманітністю паралельної програми: кіно, театру, музики, літератури – та посиленої ролі теоретичної, освітньої та дискусійної платформ фестивалю.

31.08:

18.00 – спецпроект «Контрверсія» Белли Логачової та Олександра Присяжненко, нові медіа, відео, фотографія, тексти (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Погляд на сучасну подачу інформації в мінливій ​​соціальній ситуації та роздуми про те, де правда, а де брехня, коли вибір своєї версії реальності надається кожному окремо.

22:00-02:00 – Visual party #2 «Не хлебом единым» / «Остро умие» (тильна сторона ХНАТОБ, вхід за будівлею опери з боку саду Шевченка)

Academy of Visual Arts Kharkоv спільно з «Культура звука» продовжують серію visual party. Організатори запрошують відкрити для себе харківського художника слова – Вагріча Бахчаняна. Visual party – це суміш музики та візуального матеріалу на певну тему. На вечірці будуть продемонстровані зображення і твори Вагріча, та розповідь про харківського художника. Відеоматеріали підібрані Academy of Visual Arts Kharkov. Світло – VJ YNG (Олена Джуріна). Музика – DJ Kurilo.

 1.09:

 18.00 – презентація «Искусство – это больно» Ольги Федорової (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Проект як частина довготривалого дослідження мистецьких процесів, має на меті зібрати у собі весь той біль, що його переживає молодий художник у своїй діяльності. Все, «що болить», але зазвичай не виноситься за межі «кола посвячених». Та біль вщухає швидше, якщо дати йому вихід. На презентації проекту художниця представить арт-бук та мерч-колекцію «Искусство – это больно», також відбудеться артист-ток та дискусія про концептуальне мистецтво, вітчизняні мистецькі процеси та арт-систему, а також місце в них молодого українського художника.

21:00 – шоу-кейс “Rhythm Makers” (Farsch Place, вул. Квітки-Основ’яненка, 12)

Dj Max Gold та Dj Ivan Schtug зіграють вінілові сети з найбільш значущих треків від продюсерів андеграундної house-музики

2.09:

17.00 – офіційний початок фестивалю – відкриття виставки лауреатів (Палац студентів НТУ «ХПІ», вул. Пушкінська, 79/1)

3.09:

 18.00 – лекція Філіпа Модерсона про життя та працю молодого художника в Німеччині (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Філіп Модерсон – німецький художник, скульптор. Живе та працює в Берліні. Роботи Модерсона – відбиття геологічних процесів, таких як ерозія та седиментація. Матеріальна основа його скульптур (пісок, бетон, метал або скло) – утворює, як правило, камінь, що переходить у різні агрегатні стани. Роботи Модерсона можна розглядати і як об’єкт, і як процес. Амбівалентні об’єкти стосуються, з одного боку, глобальних природних явищ, а з іншого боку, говорять про роль людини в їх створенні. Проте, остаточне формування самих об’єктів не визначається художником. Воно виникає в процесі створення.

4.09:

18.00 – відкриття проекту Гамлета Зіньківського «Сьоме правило» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Гамлет Зіньківський – український художник, відомий своїми стріт-арт роботами в Харкові та інших містах. Живе і працює переважно в Харкові, бере участь у виставках в Україні та за кордоном, лауреат NonStopMedia 4 та 5. Стріт-арт Гамлета відрізняється графічною манерою виконання і присутністю характерних авторських текстів.

5.09:

 18.00 – лекція та презентація Микити Лиськова про авторську анімацію (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Микита Лиськов створює авторську некомерційну анімацію, займається цим вже більше 10 років, постійно бере участь у кінофестивалях, проводить лекції-кінопокази з історії анімації, організовує і веде заняття в «Школі авторської анімації» в Дніпрі. Нещодавно його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю «Де кіно», а його нова робота «The End» постійно транслюється на кінофестивалях в усьому світі. Під час лекції Микита покаже свої анімаційні фільми, детально розповість про їх створення, звідки приходять ідеї та навіщо в сучасній Україні займатися авторською анімацією.

6.09:

18.00 – показ «Відеоарт 1990-х і 2000-х в архівах Музею сучасного мистецтва Одеси» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Скринінг відеоробіт з архіву Музею сучасного мистецтва Одеси. Під час показу ми спробуємо прослідкувати розвиток відеоарту 1990-х і 2000-х: твори Мирослава Кульчицького та Вадима Чекорського, Глеба Катчука, Олександра Ройтбурда, Миколи Карабіновича та інших.

7.09:

17.00  – відкриття проектів Ольги Бабак «Відстань» та Олександра Каплі «Мао в гостях у темній матерії та мироточиві гриби» у бібліотечному корпусі ХНЕУ ім. С. Кузнеця  (Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, проспект Науки, 9A)

Харківські художники презентують роботи в незвичному середовищі університетської бібліотеки, з’ясувавши, наскільки контекст простору впливає на сприйняття проекту.

 

8.09:

 16.00 – фінальний показ перформансів учнів майстер-класу Вальдемара Татарчука (Молодіжний парк, вул. Пушкінська, 100)

Метою майстер-класу є представити і випробувати обрані основні елементи конструкцій перформативних дій, спостережені у багатьох активних митців від сімдесятих років до сучасності. Учасники майстер-класу працюють в межах, визначених ведучим, але водночас мають можливість перейти їх, зламати, діяти всупереч.

19.00 – Performance night (Молодіжний парк, вул. Пушкінська, 100)

впродовж п’яти годин в Молодіжному парку глядачі будуть свідками перформансів від художників з України, Польщі та Великобританії: Ani Zur / Київ, Наталля Лісова / Київ, Юрій Штайда / Харків, Вальдемар Татурчук/Польща, резидент SWAP: UK/Ukraine Ріккардо Атанасіо Матлакас.

23.00 – діджей-сет від The And, одного з акторів театру «Прекрасні квіти» Дениса Чмельова (Farsch Place, вул. Квітки-Основ’яненка, 12)

Відео-інсталяції та акторська пластика об’єднуються, підкреслюючи зв’язок візуального мистецтва та музики.

9.09:

15.00 –  екскурсія виставкою лауреатів фестивалю із членами журі (Тетяна Тумасян, Роман Мінін) і кураторами (Анастасія Хлестова, Антон Ткаченко) (Палац студентів НТУ «ХПІ», вул. Пушкінська, 79/1).
19.00 – виступ гуртів Alcohol Ukulele та  Fever °, закриття фестивалю, вечірка (ART AREA «ДК», вул. Чернишевська, 13)

Fever ° – це indie-rock fusion з класичним грувом і багатозначними словами. Проект існує з 2016 року. За цей час команда випустила EP Salmon і зіграла його на кількох сольних концертах в Харкові, фестивалях «Я і Села Брук» (Харків) і Alfa-Jazz Street Fest (Львів).

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100