У Харкові рік після ДТП на Сумській, а вироку НЕМАЄ

Рік після аварії на Сумській. Рік десятки родин живуть без своїх рідних. Рік постраждалі лікуються і вчаться не боятися машин і переходів. 18 жовтня – річниця резонансної ДТП у Харкові. Тоді через зіткнення Фольксваген Туарег і Лексуса, останній викинуло на пішоходів, які чекали біля зебри на зелене світло. Шестеро людей померли, п’ять – опинилися в лікарнях. Вже відбулося 30 засідань у справі. Проте, експертам не вдалося встановити швидкість однієї з машин, а поліції знайти ключого свідка – нарколога. Як живуть родини між судом і домом дізналися наші журналісти.

Ольга Берченко разом із чоловіком щотижня заходять у двері Київського райсуду. Родина на перехресті Сумської та Мечникова 18 жовтня 2017 року втратила доньку. Жінка і досі пам’ятає останні слова, які почула від Діани.

Ольга Берченко, мати загиблої Діани та постраждалої Оксани:

Мам, я через 10 минут буду дома. Спускаюсь в метро. Я ее не дождалась. Она не дошла. Я ее до сих пор жду.

Зіткнення Лексуса та Фольксваген Туарег ледь не забрало в них і другу доньку – Оксану. Минув рік, а батьки й досі її лікують.

Ігор Берченко, батько загиблої Діани та постраждалої Оксани:

4 часа ночью длилась операция. Она была в конце мая на операционном столе. Это опять последствия. Несколько недель ей опять стало плохо с ногой.

ДТП вбила чоловіка Оксани – Олександра. Коли дівчина опритомніла, саме мамі й батьку довелося розказувати їй про смерть найближчих людей. А на початку вересня у цій родині мали святкувати весілля. Ольга показує фото Діани у красивій сукні – весільну так і не обрали.

Ольга Берченко, мати загиблої Діани та постраждалої Оксани:

На третье сентября они уже определились. Он ей подарил колечко, что у них должна быть свадьба. И она еще смеялась: есть такая песня “Третье сентября”.

Діана стала останньою жертвою аварії. ДТП вбила 6 людей, ще 5 постраждалих медикам вдалося врятувати. Киянка Оксана – одна з них.

Оксана Нестеренко, постраждала в аварії на Сумській – архів жовтень 2017 року:

Мне все казалось как сон. Светофор. Зебра. И потом я уже в больнице.

Оксана Нестеренко, постраждала в аварії на Сумській:

Я вот только недавно начала ходить без палки, без костылей.

Між цими інтерв’ю – рік. Оксана знову приїхала до Харкова, і знову в лікарню.

Оксана Нестеренко, постраждала в аварії на Сумській:

Мне еще нужно разработать до конца ногу, мне еще нужно восстановление головы. Работать я еще не могу. То есть вернуться к той полноценной жизни, которая у меня была, у меня еще такой возможности нет.

Оксану обіймає Людмила Фабрис. Вона поховала дочку та онуку – Аллу та Анастасію Сокол. Жінка говорить, більше до суду приходити не буде – немає сил дивитися на обвинувачених.

Людмила Фабрис, втратила в аварії доньку та онуку:

Я потерла двоих! Я не могу жить теперь! Для меня мир остановился!

А дехто з постраждалих навіть не зміг проститися з загиблими в тій аварії. Наталю Умаєву ховали без чоловіка. Він моряк і був у плаванні.

Руслан Умаєв, втратив у ДТП дружину:

Уже смысла мне не было выезжать, я даже на похороны не успевал.

У справі вже відбулося 30 слухань. Головні мінуси всього процесу сторони зводять до двох: зникнення нарколога Федірко та невстановлення швидкості Лексусу. 16-го ж жовтня відбулося останнє перед річницею засідання. На лаві підсудних цього разу був лиш один обвинувачений – Геннадій Дронов. Напередодні він вибачався та заявив, що винним себе не вважає. Адвокати ж Олени Зайцевої повідомили про погіршення її самопочуття. Водійка Лексусу до зали так і не прийшла, їй вже вдруге викликали швидку.

Віта Дубовік, прес-секретар прокуратури Харківської області:

Я хочу нагадати такий досить відомий прецедент – у справі про теракт біля Палацу Спорту саме за станом здоров’я обвинувачених у нас не відбулося кілька десятків засідань. Тому прогнозувати ситуацію у цьому провадженні я не можу.

Захист постраждалих не виключає, що таким чином хочуть сповільнити судовий процес. Адже якщо суддя відхилить останні подані адвокатами клопотання, то розгляд вийде на фінішну пряму: дебати та вирок.
Батьки, які поховали доньку та зятя, нагадують, їхня справа вже стала законотворчою. Саме після ДТП на Сумській швидкість у містах зменшили до 50 км. Тож і вирок може стати на захисті безпеки пішоходів.

Ігор Берченко, батько загиблої Діани та постраждалої Оксани:

Когда этому придет конец-то? Может нам вообще ни стоять, ни переходить через зебру, а стоять где-то в подъезде?

Яке покарання для водіїв проситиме прокуратура, до дебатів не повідомляють. Проте у Харкові є аналоги рішень у резонансних аваріях, які спричиняли смерті багатьох людей, там прокурори просили максимум. У даній справі – це 10 років ув’язнення. Саме цього і хочуть постраждалі.

Оксана Нестеренко, постраждала в аварії на Сумській:
Виноватые понесут полную меру наказания.

Залишити відповідь