У Харкові пройшов Жіночий марш: Бунтуй, кохай, права не віддавай!

Харків 8 березня провів не тільки з квітами, а й із плакатами та перформансами. У місті пройшов Жіночий марш.

Ходу центром організовують четвертий рік поспіль. На першу прийшло 3 десятки людей, тепер  більше 3 сотень. Це жінки і чоловіки, сім’ї з дітьми.

Єва, учасниця Жіночого маршу:

Я вважаю цей день дуже важливим.
Я вважаю, що в нас в Україні, я відчуваю, що права жінок дуже притискаються. І рівності як такої немає. Це тільки те до чого ми йдемо.

https://www.facebook.com/oksana.teslenko.90/posts/2162277167192087

Організатори Маршу говорять, для них 8 березня – це день боротьби за права жінок. І саме 8 березня варто згадати, що тільки 100 років тому жіноцтво змогло почати працювати, отримало право голосу та, загалом, бути почутими.

Анна Шаригіна, організаторка Жіночого маршу:

Харьковский марш – это не про оппозицию или какие-то конкретные требования, это про то, что женщина должна быть видима в общественном пространстве. И про то, что есть платформа, где женщины могут высказывать свои требования к власти и обществу.

На харківському Марші кілька чоловіків примірили на себе роль жінки  вдягли сукні та символічний домашній халат. Дехто наважився і на паранджу. Так прагли показати залежність жінки у соціумі.

Ксенія, учасниця Жіночого маршу:

Сегодня я веду 2 мужчин в парандже, которые несут банер с надписью “Ми мріємо бути приборканими!”.

урааааа, Марш Жіночої Солідарності. Місце жінки – всюди! состоялся! День Солидарности Женщин в борьбе за свои права…

Опубліковано Sofiia Yenina Пʼятниця, 8 березня 2019 р.

І поки одна хода вимагала для жінок прав, інша нагадувала жінці про роль матері. Тамтешні дівчата принесли плакати з написом, що їм фемінізм не потрібен, бо їх захищає патріархат.

Краса, жіночність, материнство!

На противагу Жіночому маршу до колони приєдналися і 3 десятки юнаків і дівчат із організації “Фрай кор”.

Гліб, учасник антимаршу:

Это не то, что нужно отмечать. Мы хотим, чтобы День матери был праздником. Где люди могут выходить на выходной, отдыхать вместе со своей семьей. И мы за традиционные ценности в отличие от левых идеологий и коммунистических ценностей.

До сусідів з протилежними поглядами учасниці Жіночого маршу поставилися по-філософськи й тільки голосніше почали скандувати свої гасла.

Права жінок – права людини!

Протягом усієї ходи містом Жіночому маршу довелося йти в коробці з 2 сотень правоохоронців. До охорони акції задіяли також кінологів і спецтехніку.

Залишити відповідь