У Харкові пройшли повірку більше 15 тисяч побутових лічильників

За 2021 рік АТ «Харківміськгаз» повірило більше 15 тисяч побутових лічильників газу. З них було проведено понад 2,5 тис.експертиз, де виявлено 238 несанкціонованих втручань у роботу лічильників.
Найпоширенішими втручання в роботу лічильників є фальсифікація пломб заводу виробника або повірника, встановлення магнітів, наскрізні отвори у корпусі відлікового пристрою, пошкодження відлікового механізму та інші пошкодження.

Спеціалісти державного підприємства «Укрметртестстандарт» спільно з представниками АТ «Харківміськгаз», у присутності клієнта, проводять огляд приладу обліку.
У разі підтвердження факту втручання, його розглядає спеціальна комісія, до участі, в якій запрошуються представники територіального органу НКРЕКП.

Згідно з Кодексом газорозподільних систем комісія розраховує вартість необлікованого об’єму газу, за цінами закупівлі голубого палива Оператором ГРМ (АТ Харківміськгаз). Порушнику, окрім суми збитків, доведеться також сплатити витрати, пов’язані з експертизою та встановленням нового лічильника замість пошкодженого.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.