У Харкові пройшли Ярмарок стартапів і Інноваційний форум

Ярмарок стартапів і Інноваційний форум. У Харкові 2 дні поспіль проходив масштабний інтелектуальний марафон, спрямований на покращення життя громади, як стало відомо Вісті Ньюс. Винахідники, представники ВИШів, бізнесмени, чиновники, меценати – усі разом сідали за круглий стіл, аби запропонувати та обговорити ідеї розвитку найрізноманітніших сфер діяльності міста.

22 і 23 листопада у Харкові пройшли під знаком двох масштабних заходів: це Ярмарок стартапів і Інноваційний форум. Перший відкрили ідеями та проектами ВИШів. Студенти презентували найрізноманітніші пропозиції: від розумних шнурків і розвиваючих ігор до роботів і 3-D принтерів. І навіть програм, спрямованих на оздоровлення.

Діана Уданович, студентка 3 курсу:

Это программный модуль для определения минеральной плотности тканей человека, непосредственно трубчатых костей.

Щоб ці ідеї були втілені і працювали, винахідників мають познайомити з меценатами. І це тільки одна з цілей Ярмарку стартапів.

Вікторія Грецька-Миргородська, начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міськради:

Зачастую вещи и разработки они не доходят до конечного своего потребителя. Почему? Потому что науковци не всегда имеют навыки бизнесмена. И поэтому вот эта встреча – это коллаборация и обмен мнениями, она должна породить конструктивное сотрудничество между бизнесом и наукой.

На Ярмарку презентували посібник, який розкаже, як написати заявку-грант. Він став результатом 2-рінчої роботи школи соцпроектування і грантрайтінга «Open Grants School». Ця школа працює при мерії і є безкоштовною. Зі 100 слухачів цьогоріч обрали вісімку переможців, чиї проекти профінансували на різні суми: від 50 до 200 тис. грн.

Олег Кулініч, голова експертної ради міського конкурсу іміджевих проектів:

Є кілька проектів мистецького напрямку, є дуже цікавий проект, який стосується навчання – фактично, школа сучасного чиновника. Є проекти, які масштабувалися далі, як раз соціального напрямку і шукають свій варіант у напрямку соціального підприємництва. Був ще один проект – соціальний форум, який відбувався напочатку листопада, коли в Харкові збиралися фахівці не тільки нашого міста експертів по роботі з сім’ями, захисту прав сімей.

А вже на Інноваційному форумі презентували проекти, які стануть дороговказами для розбудови міста на наступні декілька років. Це Офіс реформ, Стратегія розвитку Харкова, Енергоефективність і Розвиток кластерів.

Олег Дробот, директор Департаменту реєстрації:

В рамках Инновационного форума мы будем обсуждать путь города Харькова от самого инновационного города в Украине к полноценному смарт-сити. Это тренд, в котором развиваются вся крупные и средние города мира. По сути, смарт-сити это город, который внедряет инновации во все сферы жизнедеятельности города.

Після 2-х днів презентацій і обговорення проектів учасники продовжать впроваджувати проекти та стартапи для покращення життя харків’ян.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100