У Харкові пройшла кількатисячна хода у вишиванках

Вишиванкова хода  це вже стала традиція для всіх міст України. До травневого свята готуються по-різному, у Львові вдягли в етнічний одяг місцеві скульптури. Поліція всієї країни організувала для дітей флешмоб, щоб створити вишивану мапу. А в Харкові пройшла кількатисячна хода у вишиванках.

Більше 2,5 тисяч харків’ян з’єднала традиційна вишивана хода. Етнічну колону відкрили слобожанськими рушниками, які зібрали в один.

Усередині колони несподівано опинилися і вітчизняні зірки.

Олександр Положинський, співак, взяв участь у харківській вишиванковій ході:

Іду в самому хвості колони, але якщо розвернутися і подивитися по Сумській туди, то в принципі народу немало. Ще більше людей зустрічаються по місту у вишиваних сорочках.

І хоча вишиванку називають “українським генетичним кодом”, але в Харкові його цьогоріч приміряли іноземці, і представники кількох десятків місцевих діаспор. Вишивані хрестики знайшли собі місце навіть на торті.

Наталя Нечепуренко та Тетяна Чорна, організаторки ходи:

І у нас був рушник слобожанський з орнаментами національностей, які проживають у Харкові. Слобожанський рушник у вигляді торта.

Щороку вишивана хода у Харкові збирає все більше людей. Перша ледь сягала 2,5 сотень учасників, тепер кількість зросла щонайменше в 10 разів.

Залишити відповідь