Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові пройде Кібер-турнір по Dota 2 (12.05)

Заробіток на кіберспорті: нова афера чи перспективна професія? Усе більше дітей та підлітків обирають спосіб проведення вільного часу за моніторами, підкорюючи віртуальні світи, як стало відомо Вісті Ньюс. Кажуть, що в такий спосіб можна заробити немаленькі гроші. Та хто такі ці завзяті гравці: прожигателі часу або майбутні професійні кіберспорстмени?
Комп’ютерні ігри все ще вважаються несерйозним заняттям і простою витратою часу. Але зміна покоління за останні 10-20 років перевернула це уявлення з ніг на голову, і тепер геймери на міжнародних турнірах борються за призовні фонди в кілька мільйонів доларів. За даними організації Newzo, ринок кіберспорту зростає великими темпами, близько 50% на рік, що робить його одним з найбільш привабливих галузей для інвестицій та професійного розвитку.

На найбільшому турнірі по одній з дисциплін кіберспорту Dota 2 – International в 2011 році було встановлено призовий фонд в $ 1,6 млн, а вже в 2017 році його розмір виріс до $ 24 млн, що на даний момент є рекордом. При цьому також активно зростає й аудиторія турнірів, кожен рік геймерів та просто вболівальників стає на 20% більше.
Щоб стати професійним гравцем, потрібен не тільки топовий комп’ютер зі швидким інтернетом, а ще й серйозна підготовка.

Професійні гравці тренуються, як правило, не менше 8-10 годин на добу, відпрацьовуючи тактику та взаємодію всередині команди, аналізуючи ігри суперників, аналізуючи та виправляючи помилки, беручи участь у турнірах. Крім того, важливо вміти ставити перед собою і командою чіткі цілі й досягати їх, зберегти спокій у критичних ситуаціях і вміти максимально швидко приймати рішення, визнавати й виправити свої помилки, ні в якому разі не здаватися і вміти знаходити спільну мову всередині своєї команди та з супротивниками.

Сума заробітку залежить від декількох факторів. Наприклад, є ігри, де можна грати командою або наодинці, у першому випадку призовий фонд ділиться між усіма учасниками команди. Якщо говорити про великі турніри з великим заохоченням, то вони проходять зазвичай 4 рази на рік. Частіше проводяться більш дрібні змагання з більш скромними призами. У найуспішніших гравців або команд можуть бути спонсори, які платять їм заробітну плату. Чим більше виграє команда – тим вище заробітна плата, її розмір може досягати до $ 2000. Сам призовий фонд може формуватися також за рахунок спонсорських коштів, за рахунок самих розробників гри або за рахунок тих грошей, які організатори турніру збирають з глядачів за право спостерігати за трансляціями змагань.

Любителі й напівпрофесіонали заробляють на онлайн-трансляціях важливих змагань, які вони коментують для глядачів і отримують від них донати (пожертвування). Додатково їх дохід збільшується за рахунок тих, хто має платну підписку на Twitch, від перегляду та тих, хто має платну підписку на YouTube, банерів та відео з рекламою та ін. Ще одним цікавим джерелом доходу, доступним для кожного гравця, є продаж предметів (скинів) у Dota 2 або зброї Counter-Strike: GO.

Великим досягненням у розвитку кіберспорту в Україні можна назвати не тільки недавню появу Федерації кіберспорту України, яка вже встигла оголосити свої амбіційні цілі, але і збільшення кількості та якості турнірів у регіонах, участь яких в даний час доступна будь-яким українським командам. Так, один з перших масштабних кібер-турнірів Харкова по Dota 2 відбудеться вже з 1 по 12 травня. Фінальний кубок HexWix Cup відбудеться на території Арт-заводу “Механіка”, де 8 найкращих команд зіграють на сцені. Коментувати поєдинки будуть популярні аналітики, а крім самих змагань на території турніру буде працювати hi-tech виставка та костюмоване шоу (косплей). Команди змагаються за приз, що складається з гаджетів на суму $ 900 + бонус від проданих квитків на фінал. Організатор турніру HexWix Cup – це платформа для кіберспортсменів HexWix, яка допомагає гравцям та командам знайти один одного.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023