У Харкові працює унікальна волонтерська група «ТехноХунта», яка допомагає атошникам

Їх називають «тихі волонтери», і їх допомога точечна, але багато функціональна. У Харкові працює унікальна волонтерська група «ТехноХунта», як стало відомо Вісті Ньюс. Місцеві комп’ютерники об’єдналися та допомагають військовим бригадам з усієї України, атошникам і вже демобілізованим із придбанням і ремонтами будь-якої оргтехніки. Як і хто латає розумне залізо з передової, дізналися наші журналісти.

Чергова партія на ремонт. На цей раз із ноутбуком і системним блоком до харківської «ТехноХунти» приїхали з 10-тої Окремої гірсько-штурмової бригади.

«ТехноХунта» — справжній волонтерський проект. Почали зі створення комп’ютерного класу для батальйону «Азов» і зупинитися вже не змогли. Тепер ремонтують, налаштовують, збирають нове зі старого, перепрошивають. Ось так виглядає склад, куди стікається техніка для армійців.

Віктор Степанов, керівник волонтерської групи «ТехноХунта»:

Люди начали помогать — приносили «кто» «что». Кто компьютер принесет, кто мониторы, кто мыши, кто наушники, кто еще что-то.

Віктор Степанов, керівник волонтерської групи «ТехноХунта»:

Основная проблема сейчас, например, у нас это какая-то, что не хватает рук. Вы сами видите, сколько у нас компьютеров. Просто не хватает рук, чтобы все это делать. Еще одна проблема — финансовая.

Тож комп’ютерщику та електронщику Віктору окрім зборки «заліза» доводиться ще й збирати кошти. Кидає клич у соцмережах. «ТехноХунта» вже з’єднала благодійників України (кілька сервісних центрів ремонтують безкоштовно), небайдужих із Греції, Німеччині, США, Швейцарії та Ізраїлю. Ще б пак, полагоджене передають батальйонам і підрозділам по всій країні.

Віктор Степанов, керівник волонтерської групи «ТехноХунта»:

В Киевский госпиталь отослали, и Новоград-Волынсктй спецназ, туда тоже 4 компа отослали готовых. А также, вот например, зенитчики тут в Харькове. Для них, для психологической разгрузки.

Волонтери, які курсують між зоною АТО та мирною частиною України, наголошують — куди скоріше за Міноборони з потребами бійців справляються групи комп’ютерників-ентузіастів.

Дмитро Пісковець, доброволець, волонтер:

Пишется заявка. Потом 3-4 месяца она пробивается, потом она спускается. Я ни одну заявку, кстати, на оргтехнику, на компьютерные какие-то дела, выполненную в срок, за 3,5 года войны я не видел. Поверьте, я знаю, как минимум 6 бригад.

Що цікаво, харківська «ТехноХунта» «озброює» оргтехнікою те тільки ЗСУ. Не кидають і екс-військових.

Віктор Степанов, керівник волонтерської групи «ТехноХунта»:

Взять бойца, который демобилизовался, но сейчас он пошел учиться. Ему нужен был компьютер для учебы — тоже почему бы нет? Пусть учится!

Військовики, здаючи на починку комп’ютерну техніку, жартують — люди міцніше за залізо. Останнє умов війни не витримує і поламки — справа постійна.

Артур Паплінський, начальник протиповітряної оборони 10-тої Окремої гірсько-штурмової бригади:

Температурные режимы, дождь, слякоть, грязь, пыль. Особенно от пыли очень страдают компьютеры и соответственно летят и вентиляторы, и все остальное. И если это вопрос решить за день-два-три, то помощь наших волонтеров неописуема.

Віктор з однодумцями працюють безоплатно. Говорять, це їх внесок у захист країни.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100