У Харкові Посол Азербайджану розповів про захист мирного населення під час збройних конфліктів

Захистити мирне населення під час збройних конфліктів. Це питання вже впродовж більше ніж 5 років є актуальним для України. Поділитися своїм досвідом у тому, як діяти у найбільш кризових ситуаціях, до Харкова приїхали експерти з Азербайджану. Делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом провела семінар для юристів і військових, а також майбутніх фахівців цих сфер, в Національній юридичній академії Ярослава Мудрого.

Азербайджан у 1992 році зіштовхнувся з проявом сепаратизму. Тож ця країна має багаторічний досвід боротьби з антидержавними проявами. І в кризових умовах, наголошує Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні, на перший план виходить захист громадянина. Про безпеку мирного населення мають дбати на всіх рівнях. Щоб не допустити найстрашнішого  масових вбивств і навіть етнічних чисток.

Азер Худієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні:

У каждого народа есть трагические страницы истории, у нашей азербайджанской современной, у нашего народа истории это является черной трагической страницей истории. Мы бы хотели, чтобы у украинцев такой трагедии не было, и хотим поделиться, как можно в таких трудных ситуациях вывести, эвакуировать и защитить мирное население во избежание кровопролития и жестких зверски учиненных преступлений против человечества.

Поділитися досвідом того, як забезпечувати безпеку громадян в умовах воєнного конфлікту, делегація з Азербайджану прибула до Харкова у складі представників військової прокуратури. Саме їхнє завдання  розслідувати військові злочини під час конфліктів. Також важливо вміти залучити світову спільноту для надання адекватної та об’єктивної оцінки конфлікту та всього, що сталося під час нього.

Еміль Тагієв, начальник Особливого слідчого відділу Військової прокуратури Азербайджану:

Около 15% Украины на Донбассе оказались в руках сепаратистского режима, был оккупирован в 2014 году и украинский Крым. Азербайджан же прошел этот путь еще на истоках независимости, в результате чего 20% территории Азербайджана в Нагорном Карабахе и ближайших районах было оккупировано.

Круглий стіл на тему “Захист мирного населення під час збройних конфліктів” відбувся в Національній юридичній академії Ярослава Мудрого. У форматі круглого столу з доповідями та відповідями на питання про досвід Азербайджану представники двох країн спілкувалися кілька годин. Іноземні гості переконані, що увага до їхнього досвіду стане українцям у нагоді і дозволить вберегти населення під час провокацій і військового загострення.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100