У Харкові почали видавати “Пакунки малюка”

“Пакунки малюка” нарешті в малюків. В Україні почали видавати дитячі набори породіллям, як стало відомо Вісті Ньюс.  Соціальний проект зірвав усі терміни, стартувавши на 17 днів пізніше від запланованого, але все одно приємно вразив матусь. У Харкові перші пакунки вже отримали кілька сот родин. Тим же, хто виписався з початку осені, подарунки привезуть додому.

Анна Черненко, журналіст:
У харківських пологових нарешті побачили та вже видають “Пакунки малюка”. Набір опломбований, відкрити його мають батьки – так зробили з міркувань гігієни. І ось цей пакунок малюка передадуть мамі маленької Аліси, яку сьогодні виписують додому.

Анастасія стала мамою в суботу. Після 3-х днів у пологовому чекають з Алісою на виписку. І хоча читала, що буде в пакунку маляти, все одно здивувалася.

Анастасія:

В принципе, все нужное. Пеленки, тут вот одеяла. У меня, например, таких тоненьких еще не было. Очень пригодятся. Тут еще я смотрю вкладыш, тоже пойдут в работу. В общем, все необходимое. О. тут даже есть еще игрушки, термометр. Термометр еще даже не покупали, то есть теперь и не будем покупать.

Видавати набори почали з понеділка, тобто на 17 днів пізніше, ніж було обіцяно. Тому на “Пакунок малюка” утворилася черга. За майже 2 тижні Харківська область стала більшою на 849 маленьких мешканців. Їхнім мамам довелося написати заяву і вдома чекати на “дитяче придане”.

Юрій Шпарага,директор Департаменту соцзахисту населенні Харківської ОДА:

Сталося так, що трошки початок проекту, логістично були допущені певні вади, і перші пакунки надійшли в Харківську область тільки 15-го вересня. Відповідно за місцем проживання управління соціального захисту населення доставлять пакунки малюка до родин.

Видавати “Пакунки малюка” вже почали в 7 областях України. До Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської поки передали 2 494 набори. Серед них і Харківщина, тут отримали 539 боксів. Цього регіону стане приблизно на 10 днів роботи пологових. Наступного тижня має надійти друга партія.

 Світлана Дмітрієва, завідувачка відділення спільного перебування матері та дитини:

В нашем центре происходит порядка 200-300 родов в месяц. И, конечно же, с 1-го числа все наши мамы нам задают вопрос, когда же наконец они будут получать подарки. Мы не могли этого делать, и вот со вчерашнего дня в нашем распоряжении “Подарунки малюка”.

З 1 вересня по 31 грудня в Харківській області чекають на появу більше ніж 7 000 немовлят. Саме стільки пакунків і запланували купити. На це витратять 35 млн 165 тис. грн державної субвенції. Відповідно, вартість одного пакунка становить 5 тисяч гривень. У ньому 25 предметів: від брязкальця та шампунів до підгузків і одягу. Найбільше питань у мам викликав сам коробок, який пропонували використовувати як колиску.

Анна та Кіра Скороходови:

Я думаю, можно будет брать на природу с собой как люльку. Подготовили все, но, мне кажется, всему будем рады и все набрать невозможно.

У Мінсоцполітики інформують, що решта областей отримають набори до кінця вересня. Адже ще тиждень тому на Донеччині, в Івано-Франківській та Луганській областях тільки укладали угоди щодо реалізації соцпроекту.

Залишити відповідь