У Харкові побачили Кривавий місяць з Марсом

Тричі унікальне астрономічне явище не дало виспатися українцям, як стало відомо Вісті Ньюс. 27-го липня відбулося найдовше за сто років місячне затемнення та протистояння Марса, коли Червона планета раз на 15 років наближається настільки близько до Землі. І ці небесні явища співпали вперше за двісті років.

Історичне затемнення стартує о 20.14 п’ятниці, із цього часу на Місяць починає наповзати тінь.

Галина Железняк директор Харківського планетарію ім. Юрія Гагаріна:

Луна двигается вокруг нашей планеты против часовой стрелки, и, соответственно, тень от Земли начинает захватывать сразу вот этот край. И наползающая тень постепенно поглотит нашу Луну.

Астрономи Харківського планетарію і самі з захопленням вдивляються в небо, при чому не тільки через телескопи. Ще б пак – це перше й останнє в 21 столітті подібне явище.

Кривавий Місяць протримається 103 хвилини – це рекордно довго. Але знавці неба говорять, насправді, земну тінь Місяць проходить набагато довше – цілих 6 годин, нам же з них видно тільки півтори години.

Юрій, астроном:

Край Луны начинает краснеть. Создает тень и там облака проплывают.

Улітку 2018 року відбудеться одразу 3 місячні затемнення, але це найдовше повне за 100 років.

Женя, відвідувачка Харківського планетарію:

Ее немного так накрыло, но она еще видна.

Тетяна, мешканка ПАР:

Я сейчас живу в ЮАР, там она видна лучше. И мне очень интересно посмотреть, как тут. И мне все друзья из ЮАР сейчас отправляют смс-ки, они все сейчас наблюдают за лунным затмением.

Анна Черненко, журналіст:
До телескопа вишикувалася черга охочих побачити Червоний супутник Землі. Треба сказати, що мешканцям східних областей пощастило більше, адже це рідкісне явище їм буде трохи видніше. Завдяки 50-кратному збільшенню ми можемо побачити весь місячний диск. І треба ще відзначити, що вже о 22.30 Місяць червоний повністю.

І вперше за 200 років це рідкісне явище співпало з Протистоянням Марса. Червону Планету видно навіть неозброєним оком. Вона схожа на яскраву зірку на небосхилі. І якщо Місяць 27-го липня віддалився від Землі, то Марс, навпаки, наблизився на свій максимум – 58 млн км.

Галина Железняк, директор Харківського планетарію ім. Юрія Гагаріна:

Сегодняшнее противостояние, оно интересно тем, что люди в предвкушении полета на Марс, конечно же, ждут, что же нам подарит эта планета. Фактически, у нас есть еще целый месяц, чтобы насладиться видом Красной планеты в телескопы.

Олеся не спить як це буває зазвичай о півночі. Вона з родиною на імпровізованому оглядовому майданчику в Ботанічному саду. Тут на галявині десятки астрономів-профі й любителів зі своїми телескопами.

Олеся, спостерігає за місячним затемненням:

Залишався маленький шматочок для затемнення повного, вона затемнилася повністю якби, і потім він почервонів, можна так сказати.

Пік затемнення прийшовся на 23.21. Усі, в кого під рукою цієї ночі були більш-менш потужні телескопи, побачили красиве явище, як місячні кратери та моря поступово зникають. А ось усю містику, яку пов’язують із життям небесних тіл, астрономи відкидають.

Анастасія Скорик, науковець, захищає дисертацію з радіоастрономії:
Як затемнення може впливати на людей? Тільки, якщо люди самі себе накручують і готуються до того, що сьогодні вночі має щось статися. Єдиний вплив, який Місяць має на Землю, – це відливи-приливи. Усе.

Фінальну фазу затемнення в Харкові можна було побачити вже без перешкод – хмарність цілком розійшлася. А свій звичний колір Місяць повернув вже в суботу о 1.19, щойно остаточно вийшов із тіні Землі.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100