У Харкові пікетували мерію через вартість проїзду

Транспортне свавілля. У Харкові палили сміттєбаки під мерією, вимагаючи повернути старі ціни на проїзд, як стало відомо Вісті Ньюс. Напередодні суд постановив відмінити подорожчання, але міська влада вже два дні не бере до уваги судове рішення. Люди вимушені їздити дорожче  в метро по 8 гривень замість 5, і в трамваях-тролейбусах по 6 замість 4. Активісти два дні поспіль проводять акції протесту та навіть брали під контроль турнікети в підземці.

Під харківською мерією палили сміття. Так активісти відреагували на ігнорування міською владою рішення суду. Окружний адміністративний суд відмінив подорожчання вартості проїзду на метро та трамваї-тролейбуси. Здорожчання відбулося 7-го лютого, суд відмінив його 19-го лютого. Але пасажирів як і раніше змушують платити за новими цінами.

Акції протесту в Харкові тривають вже кілька днів поспіль. Вже двічі групи молодиків вривалися на станції підземки та просто перестрибували турнікети, тікаючи від охорони. 20-го лютого активісти на одній зі станцій на кілька годин взяли під контроль оплату проїзду. Закрили турнікети та пускали пасажирів не по 8 гривень, а по 5.

На ранок четверга мітинг зібрався під стінами мерії. Представники Харківського антикорупційного центру роз’яснюють, це вони подали до суду, щоб оскаржити здорожчання. Знайшли одразу кілька порушень.

Дмитро Булах, голова Харківського антикорупційного центру:

Подписал это решение Новак, хотя Кернес был в этот день на работе. И этому есть подтверждение – другие распоряжения подписаны Кернесом. Это первое. А второе – повышение цены на проезд не прошло необходимую регуляторную процедуру.

Офіційна позиція Харківського антикорупційного центру щодо невиконання ухвал суду про зупинення дії рішень щодо…

Опубліковано Харківський антикорупційний центр Четвер, 21 лютого 2019 р.

У мерії нові тарифи на проїзд обґрунтовують здорожчанням енергії, матеріалів і тим, що стара вартість не компенсувала затрат підприємств. Але активісти наполягають, прозора робота комунальних підприємств вирішить проблему нестачі.

Антон Сосницький, очільник Антикорупційного блоку учасників АТО:

Ми бачимо, що комунальні підприємства стабільно демонструють нестачу в сотні мільйонів гривень. Ці кошти, ми вважаємо, вимиваються з підприємств завдяки різноманітним схемам.   Лише реклама в харківському метрополітені здатна закриту оту дірку в 150 млн, якою керувався виконком при прийнятті рішення про підвищення плати за проїзд.

У будівлю метрополітену активістів не пустили. Проте кілька десятків людей зайшли до міськради. До мера не достукалися, питання поставили заступнику Харківського міського голови з питань інфраструктури. Проте рішення суду виконувати не спішать, наголошуючи, прийняли нове рішення, яке не оскаржене.

Євген Водовозов, заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури:

– Я действую по 87, 88 решению исполкома. Все

– А по рішенню суду Ви не дієте?

– Нет, у меня сейчас решение суда на совершенно другое.

У прокуратурі ж інформують, через невиконання рішення суду вже відкрили кримінальне провадження.

Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області:

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні можуть бути посадові особи Харківської міської ради. Хто саме, це вирішить слідство.

Під натиском активістів у мерії пообіцяли розробити програму лояльності для пасажирів. Відповідно до постанови суду старі ціни мають повернутися принаймні на час розгляду справи. Але в мерії вже анонсували, що подадуть апеляцію на це рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *