У Харкові пікетували Генконсульство Республіки Польща

Генконсульство Республіки Польща пікетували у Харкові, як стало відомо Вісті Ньюс. Представники двох громадських організацій «Національний корпус» і «Свобода» висловилися щодо нововведень до польського проекту Інституту національної пам’яті. Точніше, сприйняття окремих історичних осіб. Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ висловило занепокоєння щодо, на думку МЗС, одностороннього трактування історії.


У центрі Харкова 5 січня пройшла акція протесту. Біля стін Генерального консульства Польща зібрались представники громадських організацій — «Свободи» та «Національного корпуса».
Максим Жорин, голова ГО «Національний корпус» м. Харків:
Основна її мета — привернути увагу до того, що сьогодні, на жаль, є штучне створення напруги в дипломатичних відносинах між Україною та Польщею, і вона здебільшого лобіюється проросійськими польськими політиками. Але ми розглядаємо майбутнє України та Польщі виключно разом, як дружні країни.

Пікетувальники тримають у руках плакати «Польща завдала удар в спину на догоду Кремлю», «Не повторюйте путинську пропаганду». Учасники акції скандували: «Чужинець, пам’ятай, що ти не українець» та «Україна понад усе!». Вони вимагали, аби для розмови вийшов представник посольства. Йому мали передати заяву.

Максим Жорин, голова ГО «Національний корпус» м. Харків:
Небезпечна вона в першу чергу тим, що ми можемо втратити нормальні здорові стосунки з нашою сусідською країною як Польща. В нас дуже довга історія стосунків. В ній були різні сторінки. Але ми маємо дивитися в майбутнє. Ми маємо створювати сьогодні здорове робоче майбутнє з нашими країнами.

Нагадаємо, що в ніч проти 1 лютого польський Сенат прийняв зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Новий документ передбачає кримінальну відповідальність за, цитата: » заперечення участі членів українських організацій, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом, в злочинах проти поляків в 1925-1950 роках». Зауважимо, в Україні цей закон визнали скандальним. Зокрема, у МЗС вважають, що «трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», у той час, як «українці так, як і поляки, постраждали від тоталітарних режимів в період Другої світової війни та самовіддано боролися за свободу своєї батьківщини».

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100