У Харкові підробляли ПЛР-тести – СБУ підозрює мережу лабораторій і туроператора

Служба безпеки України викрила схему підробки результатів ПЛР-тестів на Харківщині. Махінації дозволяли вносити недостовірну інформацію у медичну систему ЕСОЗ, дані з якої потрапляли у додаток «Вдома», що знімало обмеження на самоізоляцію. Серед клієнтів були й ті, хто мали позитивний результат на COVID-19, що могло спричинити поширення пандемії.

Організували оборудку працівники однієї з приватних лабораторій разом з представниками туристичного агентства. Туроператор пропонував «послугу» громадянам, які планували виїхати за кордон або вже повернулися, щоб не дотримуватись вимог встановленого строку самоізоляції. За оперативними даними спецслужби, протиправна схема існувала з початку 2020 року.
Нет описания фото.

Щомісяця видавали близько тисячі довідок, а вартість кожної становила 800 гривень. Довідки видавали без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження. Інфікована людина мала змогу вільно отримати негативні результати тестування. У ході проведених обшуків за місцями проживання фігурантів провадження та за 10 адресами приватних лабораторій правоохоронці вилучили сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, підроблені печатки, офіційну документацію та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Возможно, это изображение (в помещении)

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 325 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для виявлення всіх причетних осіб.
Возможно, это изображение (косметика)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.